Žena měla kvůli zdravotnímu stavu zákaz řídit, nakonec jí auto museli vzít

  15:37
Policistům z Uherskobrodska došla trpělivost s mladou ženou, která si nic nedělala z toho, že kvůli svému zdravotnímu stavu nesmí řídit. Opakovaně ji přistihli za volantem, několikrát navíc pod vlivem alkoholu. Nakonec jí proto zabavili auto.
policie velikonoce řidič alkohol kontrola

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Sedmadvacetileté ženě letos v říjnu Městský úřad Uherský Brod zakázal řízení, protože k němu přestala být zdravotně způsobilá.

„Žena ale následující měsíc usedla za volant, jakoby se nic nestalo. Během listopadu ji policejní hlídka přistihla při řízení automobilu značky Citroën hned pětkrát. Z toho dvakrát byla navíc pod vlivem alkoholu,“ uvedla uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

V prvním případě nejvyšší hodnota dosahovala 1,47 promile, ve druhém pak žena během kontroly dokonce odjela.

Policisté ji ale pronásledovali a za pomocí zvukových i světelných pokynů jí dávali znamení k opětovnému zastavení. Žena si nakonec své lehkomyslné jednání rozmyslela a po chvíli zastavila.

„Několikrát však tímto jednáním překročila hranici zákona a splnila tak všechny zákonné podmínky k zajištění osobního vozidla, které je považováno za nástroj k páchání trestné činnosti. V těchto případech následně soud rozhoduje o jeho propadnutí státu,“ upozornila Šabatová.

Uherskobrodští policisté ženu zároveň obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí hrozí až dvouleté vězení a zákaz řízení až na deset let.

Autor: