Letní kino u vody. Přístaviště v Otrokovicích má nové dřevěné přístřešky

  10:32
Nové dřevěné altánky teď mohou využívat návštěvníci otrokovického přístaviště u Baťova kanálu, které je oblíbenou lokalitou a frekventovanou křižovatkou pro cyklistické i turistické výlety. V sezoně tudy projdou či projedou tisíce lidí týdně.

V přístavišti v Otrokovicích mají návštěvníci nově k dispozici posezení pod dřevěnými přístřešky. (červen 2024) | foto: Město Otrokovice

Ti se zde často a rádi zastaví, aby si vychutnali pohodu, atmosféru řeky Moravy i nabídku tamního občerstvení.

„Abychom udělali přístaviště ještě přívětivější, rozhodli jsme se obnovit stávající místa pro posezení a vyměnit staré a dosluhující přístřešky za nové. Svým provedením ze dřeva korespondují s okolím a skvěle zapadnou do celého prostoru. Věřím, že si je lidé rychle oblíbí,“ prohlásil místostarosta Otrokovic Petr Ťopek.

Radnice instalovala nové přístřešky v tomto týdnu a poprvé je návštěvníci mohli využít právě o tomto víkendu. Jsou větší a díky prodloužené šikmé střeše poslouží i při nepříznivém počasí. Provedení z masivního dřeva by mělo zajistit dlouhou životnost.

Před samotnou instalací bylo nutné vytvořit vhodné podloží. „Pracovníci technických služeb proto vyrovnali povrch v místech, kde jsou přístřešky umístěny a vysypaly je kamením, které za nepříznivého počasí také dobře odvede vodu, aby se pod nohama netvořily kaluže,“ přiblížil Ťopek.

Opravená komora i jez. Na oblíbený Baťův kanál se znova vracejí lodě

Otrokovické přístaviště má za sebou modernizaci prostor. Město také na tomto místě nabízí filmové večery pod širým nebem, k dispozici je občerstvení, veřejné toalety nebo veřejný gril.

V provozu je každý den také informační centrum, kde pracovníci poradí s tipy na výlety nebo na kulturní a sportovní akce. Cyklisté, kteří tudy projíždějí ve směru na Kroměříž i na Uherské Hradiště, mohou využít nabíjecí stanici, na které si mohou dobít elektrokolo nebo mobilní telefon. Díky servisnímu stojanu se dají na místě vyřešit i menší problémy na jízdním kole.

Autor: