Kvůli požáru bytu ve Vsetíně evakuovali hasiči třicet lidí z paneláku

  11:46
Šest jednotek hasičů zaměstnal požár bytu v panelovém domě ve Vsetíně v pátek večer. Hasiči z domu evakuovali třicet lidí, z nichž jeden skončil v péči záchranářů.

Požár bytu ve Vsetíně zaměstnal hasiče v pátek večer (16. srpna 2019). | foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

V sobotu dopoledne jsou na místě události vyšetřovatelé, kteří zjišťují přesnou příčinu požáru. „Ještě probíhá šetření, závěr zatím není. Zatím není ani předběžná škoda vyčíslena,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Fotogalerie

V pátek večer začalo hořet v jednom z bytů panelového domu na ulici Svornosti ve Vsetíně. Krátce před půl devátou tak na místo vyrazily čtyři jednotky hasičů, dvě profesionální ze Vsetína a Zlína a dvě dobrovolné ze Vsetína a Jablůnky. 

„Hasiči průzkumem místa zjistili, že k požáru došlo ve druhém patře osmipodlažního domu. Plameny se však postupně dostaly o patro výš do bytu ve třetím podlaží. Krátce po příjezdu na místo měli hasiči požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru,“ popsala průběh zásahu Javoříková.

Hasiči poté byt zkontrolovali termokamerou a uhasili skrytá ohniska. Odvětrávali chodby od kouře. 

Právě kouře se nadýchal jeden z obyvatelů domu, který skončil v péči záchranářů. Nikdo další zraněn nebyl.

„Z panelového domu bylo evakuováno třicet obyvatel. Ti postupně za doprovodu hasičů vraceli zpět do svých bytů. Každý byt hasiči zkontrolovali. V případě potřeby bylo obyvatelům domu zařízeno náhradní ubytování,“ dodala Javoříková.

Velitel zásahu si kvůli zajištění náhradního ubytování na místo povolal další dvě jednotky dobrovolných hasičů- ze Semetína a Jasenky.

Autor: