Při požáru domu ve Zlíně zemřeli dva muži, jejich totožnost určí až pitva

  13:52
Nejasné zatím zůstávají okolnosti požáru rodinného domu ve zlínské části Kudlov, který si ve středu večer vyžádal dva lidské životy. Policisté den po neštěstí pouze potvrdili, že oběťmi jsou muži. Více má být známo po důkladném ohledání místa a nařízených soudních pitvách.

Při požáru v domě zemřeli dva muži. | foto: Policie ČR

Hasiči u požáru ve Václavské ulici v okrajové části Zlína zasahovali ve středu po osmé hodině večerní. V hořícím domě našli dva mrtvé, jeden muž utrpěl popáleniny (viz též Ve Zlíně hořel rodinný dům, hasiči objevili dva mrtvé).

Kriminalisté hned večer začali zjišťovat předběžné informace a vyslýchat svědky. Celou noc pak policisté střežili místo požáru.

Ráno po vychladnutí požářiště přijeli kriminalisté i vyšetřovatel hasičů znovu, aby mohli ohledat místo činu a zajistit veškeré možné stopy. Zároveň s nimi pracoval v požářišti také policejní kynolog se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření.

Fotogalerie

„Při požáru uhořely z dosud nezjištěných příčin a za neznámých okolností dvě osoby. Kriminalisté zjistili, že obě mrtvé osoby, které byly na místě nalezeny, jsou mužského pohlaví. Jejich totožnost nebylo možné s určitostí ověřit, u obou mrtvých byla nařízena soudní pitva. Majitel nemovitosti v době požáru v domě nebyl,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle informací iDNES.cz v domě dříve bydleli dva bratři, jeden z nich ale před několika lety zemřel.

„Zhruba tak před dvěma roky se tam nastěhovala žena, kterou každý ve Zlíně zná. Jmenuje se Olina. Pak tady delší dobu nebyla. Objevila se tady před nedávnem a přivedla s sebou dva bezdomovce. To oni tady uhořeli, viděl jsem, jak hasiči jednoho z toho domu vytáhli,“ sdělil pro web Deníku jeden ze sousedů, podle něhož byli se zmíněnými „nájemníky“ potíže a na místě před týdnem zasahovali policisté.

Autor: