Při požáru v domě s pečovatelskou službou se vážně popálil jeden člověk

  17:00
Zranění tří lidí si vyžádal ranní požár bytu v domě s pečovatelskou službou ve Vsetíně. Jednoho z obyvatel museli záchranáři kvůli vážným popáleninám převézt na specializované centrum do Ostravy.

Požár bytu v domě s pečovatelskou službou ve vsetínské části Rokytnice. | foto: HZS Zlínského kraje

K požáru v bytě ve čtyřpatrové budově ve vsetínské části Rokytnice vyrazilo krátce po šesté hodině ráno sedm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

Fotogalerie

„Při požáru byli zraněni dva obyvatelé bytu, v němž hořelo, a jedna osoba z bytu vedlejšího. Všichni tři skončili v péči záchranářů,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

„Jednoho z obyvatel se závažnějšími popáleninami převezla sanitka do Ostravy na popáleninové centrum, pro transport prostřednictvím vrtulníku nebyly příznivé povětrnostní podmínky. Další dvě osoby byly ošetřeny na chirurgické ambulanci v nemocnici ve Vsetíně,“ poznamenal krajský mluvčí záchranářů Petr Olšan.

Evakuace dalších obyvatel domu nebyla podle hasičů nutná, požár totiž zlikvidovali během pár minut.

Poté hasiči odvětrali zasažený byt a přilehlé prostory od nahromaděného kouře, využili k tomu přetlakovou ventilaci.

Příčinu požáru objasní až další vyšetřování. Majiteli domu, kterým je vsetínská radnice, vznikla škoda, kterou hasiči předběžně vyčíslili na jeden milion korun.

Autor: