Z Čechmánkova pivovaru je po brankářově bankrotu vybydlený dům

  2:00
Bývalý zlínský minipivovar s restaurací někdejšího hokejového brankáře Romana Čechmánka, který je v insolvenci, se stal opakovaně terčem zlodějů. Za zhruba půl roku z něj ukradli veškeré vybavení, které se dalo zpeněžit. Nemovitost půjde brzy do dražby.

Pivovar Čechmánek sídlí ve Zlíně na ulici 2. května. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Ještě před necelými dvěma lety bývalo ve zlínském minipivovaru s restaurací každý den plno, dnes už je kdysi luxusně vybavený podnik téměř vybydlený.

Jeho majitel spadl kvůli stomilionovému dluhu do insolvence a za posledního půl roku bývalou restauraci už třikrát vykradli zloději. Naposledy teď v létě.

Bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek ve Zlíně provozoval rodinný pivovar.

„Pachatel se dostal dovnitř přes dveře. Prohledal budovu a odnesl nerezové stoly z kuchyně, nerezový dřez, potom stoly, židle a lavice. Způsobil tak škodu kolem 80 tisíc korun,“ přiblížila mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková.

Zloději většinou vypáčí dveře v bočním vchodu, protože ten hlavní je v průčelí, které směřuje k hlavní silnici, a je na něj velmi dobře vidět.

Už dříve odsud odnesli drahé vybavení, jako jsou myčky, sporáky, mikrovlnné trouby. Hodnota tohoto majetku byla v řádech statisíců korun.

„Škody jsou v těchto případech vysoké. Pachatelům hrozí za trestný čin krádeže až dva roky vězení,“ uvedla Javoříková.

Chystá se dražba minipivovaru s pozemky

Přitom minipivovar s restaurací stále ještě nenašel nového majitele a věřitelé čekají na to, zda po rozprodání veškerého Čechmánkova majetku dostanou alespoň část peněz, jež jim náleží. Tratí například firmy, které budovu opravovaly.

Insolvenční správce už ale dostal souhlas od soudu, že může minipivovar i s přilehlými pozemky vydražit.

Čechmánek se po bankrotu staví na vlastní nohy: Teď ze mě bude trenér

Zájem o něj dříve měla hazardní společnost Synot, jež už získala Čechmánkův rozestavěný bytový dům v centru Holešova, několik pozemků v tomtéž městě, dále vilu a byt na Jižních Svazích ve Zlíně a apartmá v golfovém areálu v Čeladné. Dohromady za tyto nemovitosti zaplatila přes 25 milionů korun (více zde).

Čechmánka také stále vyšetřuje policie kvůli podezření z toho, že firmám, které pro něj pracovaly, od začátku nechtěl zaplatit. Případ ještě není uzavřen (více zde).

Postižené firmy ale nepochybují, že to tak skutečně bylo a někdejší olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa by měl za své počínání pykat.

„Moc dobře věděl, že nám nezaplatí. Nechce se mi o tom už vůbec mluvit,“ reagoval majitel firmy, která požaduje asi půl milionu korun. Chtěl zůstat v anonymitě, ale redakce zná jeho jméno.

Část úspor mu prý zpronevěřil právník Holomek

Někdejší slavný reprezentační brankář si i díky kariéře v NHL vydělal čtvrt miliardy korun. Podle právníka Petra Bernátka nechtěl jeho klient nikoho napálit, ale doplatil na nezkušenost.

„Chyba byla v tom, že špatně investoval,“ tvrdí právník.

Navíc podle něj Čechmánek přišel o 21 milionů korun, jež si chtěl nechat zúročit u advokáta Milana Holomka, který byl odsouzen na devět let za mříže za zpronevěru více než 200 milionů korun (více zde).

Mezi Čechmánkovými věřiteli jsou také známí hokejisté Petr Čajánek či Miroslav Blaťák nebo někdejší šéf vsetínského hokeje a současný sportovní manažer Slovanu Bratislava Oldřich Štefl.

Autor: