Na akustickém koncertu ve zlínské galerii zahraje Janda hity Olympiku

  16:14
Do Zlína většinou jezdí zpívat na velké halové koncerty či vyprodaná vystoupení v Kongresovém centru, teď ale Petr Janda udělá výjimku. Frontman legendární kapely Olympic se představí v nevšední roli - v akustickém vystoupení v Galerii Desítka na střeše Obchodního domu v centru Zlína.

Frontman skupiny Olympic Petr Janda odehraje ve Zlíně akustický koncert. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Uskuteční se v úterý 2. dubna. „V takto malých prostorech vystupuji opravdu velmi zřídka. Naposledy to bylo před časem v Praze v Czech Bussines Clubu, v sálku asi pro sto diváků, kteří seděli u stolu a poslouchali, tedy v podobném prostoru jako ve Zlíně,“ říká Petr Janda.

„Opravdu jsem si to užil. Nejbližší diváci seděli ode mě dva metry a pobrukovali si se mnou. Vznikla rodinná atmosféra, kterou se jen tak nepodaří navodit na normálním koncertě.“

Podobně to vidí Michal Žáček ze spolupořádající Agentury Velryba. „Půjde o maximálně komorní zážitek, kde mají posluchači k interpretovi velmi blízko a mohou si jeho um vychutnat do všech detailů,“ popsal.

Hlavní postavu večera doprovodí klávesista Olympiku Pavel Březina, který pochází ze Zlína.

„I já mám vůbec ke Zlínu vřelý vztah. Měl jsem odtud první ženu a jezdíval jsem sem kdysi velmi často. Pavel už se mnou jeden takový podobný koncert absolvoval, a tak vím, že to bude super,“ usmál se Janda, jenž nyní připravuje repertoár.

„Písně budou spíše komorního rázu. Určitě zahraji Otázky, Osmý den, Okno mé lásky, ale taky pár novinek z mé sólové desky,“ naznačil.

Akce je pokračováním nově vzniklých hudebních večerů v Galerii Desítka, kde loni v listopadu vystoupil na vyprodaném koncertě Vojtěch Dyk. Vystoupení je spojené s tříchodovým degustačním menu Bistrotéky Valachy. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

14. září 2023

Autor: