Pes jel trolejbusem bez placení a náhubku, jeho pán pokousal revizora

  17:56
Lékaře musel vyhledat revizor zlínského dopravního podniku, kterého v trolejbuse napadl cestující. Muž sice měl platnou jízdenku, postrádal ji ale jeho pes, který navíc neměl náhubek. Provinilý pasažér se zvířetem pak zkoušel utéct a revizora pokousal.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

Případ se odehrál ve středu krátce po osmnácté hodině v trolejbusu na lince číslo 3, který směřoval od zastávky Podhoří-sídliště do centra Zlína.

Majitel psa odmítl zaplatit pokutu a nebyl ochoten ani předložit doklad totožnosti, aby mohl revizor případ sepsat pro dodatečné vymáhání přirážky.

„Byl na mě hrubý, nejdříve verbálně, potom se pokusil protlačit vedle mne, aby na zastávce utekl, dokonce šlapal po sedadlech,“ popsal situaci napadený.

Když řidič na žádost kontrolorů zavřel dveře, provinilec nečekaně udeřil revizora do tváře.

Mezitím už druhý revizor požádal mobilním telefonem o pomoc městskou policii a kolegovi pomohl pasažéra udržet ve vozidle do příjezdu hlídky.

„Napadený revizor měl po incidentu poničené brýle, poraněnou tvář, nalomený zub v horní čelisti a pachatel (nikoli pes) mu také do krve pokousal levou ruku. Napadený pracovník přepravní kontroly následně v doprovodu kolegy vyhledal lékařské ošetření v ambulanci akutního příjmu Krajské nemocnice T. Bati,“ poznamenal mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Vojtěch Cekota.

Všichni účastníci incidentu se podrobili dechovým zkouškám, všechny byly negativní. Přestupek bude s pachatelem řešit zlínský magistrát.

„Jednání třiapadesátiletého muže ze Zlína oznámíme správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití, za který hrozí pokuta do výše dvaceti tisíc korun,“ sdělil iDNES.cz zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Útoků na revizory je několik ročně

Strážníci asistovali ve zlínském trolejbuse také před měsícem, kdy cestující bez platné jízdenky, v jehož těle kolovalo více než jedno promile alkoholu, popíjel přímo ve vozidle.

„Na revizora se obořil nejhrubšími nadávkami a dokonce ho uchopil za paži a snažil se jej vytlačit z vozu ven,“ poznamenal Janík.

Loni v listopadu se zase mladý muž, který platnou jízdenku měl, zastal své kamarádky cestující načerno a revizorovi při napadení poranil ruku.

„Fyzických útoků na pracovníky přepravní kontroly eviduje Dopravní společnost Zlín - Otrokovice zpravidla několik jednotlivých případů do roka, někdy i s následnou pracovní neschopností. V uplynulém roce 2019 zachytili revizoři celkem 6889 černých pasažérů,“ doplnil mluvčí dopravce.

Autor: