Semafor na klíčové křižovatce po týdnu opět nefunguje, Otrokovicím hrozí kolony

  12:20,  aktualizováno  12:58
Řidiči, kteří se chystají do Otrokovic, mohou aktuálně narazit na komplikace. Na začátku města směrem od Tlumačova totiž po několika dnech znovu nefunguje semafor. Jde přitom o frekventovanou křižovatku, na které se sbíhá i doprava z dálnice D55. Dnes i zítra navíc do města míří návštěvníci festivalu Lážo Plážo Fest.

„Očekáváme zvýšenou dopravu a komplikace v podobě tvorby kolon. Pokud je to možné, měli by se lidé křižovatce vyhnout,“ upozornila mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Semafor na začátku města přestal v poslední době fungovat několikrát, naposledy před týdnem. Běžná oprava ale nepomohla a od dnešního rána je signalizační zařízení znovu mimo provoz. Město proto počítá s opravou větší, která ale začne až v pondělí.

Semafor na jedné z klíčových a nejvíce frekventovaných křižovatek v Otrokovicích je opět mimo provoz. (červen 2024)

Řidiči, kteří budou dnes nebo o víkendu městem projíždět, se tak musejí obrnit trpělivostí. Jde totiž o křižovatku ulic Nadjezd a Komenského, na které se potkává doprava z hlavní cesty z Tlumačova, z dálničního exitu od Brna, z firmy Continental Barum i ze samotného centra Otrokovic.

Při vypnutých semaforech se tak do křižovatky budou obtížně dostávat řidiči z dálničního přivaděče, což je vedlejší silnice. Podobně jako v minulých dnech by mohli s plynulostí dopravy pomoci policisté.

Frekventovaná křižovatka u nadjezdu v Otrokovicích má být bezpečnější

„Je pravděpodobné, že v případě komplikací a ve špičce budeme dopravu na křižovatce řídit,“ naznačil mluvčí krajské policie Petr Jaroš.

Doprava může být navíc hustější, než je obvyklé, protože dnes i zítra se na Štěrkovišti uskuteční hudební festival Lážo Plážo Fest. Míří na něj tisíce lidí z širokého okolí. Pokud pojedou od Zlína nebo Uherského Hradiště, mohou se nefungující křižovatce vyhnout cestou přes město, tedy po ulici Objízdná a tř. T. Bati až na Štěrkoviště. Ze směru od Kroměříže je lepší nejezdit po dálnici, ale po hlavní silnici. Tím se řidiči křižovatce také vyhnou.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: