Oprava střechy se rozrostla na rekonstrukci, knihovna dostane i pódium

  16:48
Městská knihovna v otrokovické části Baťov se dočká velké rekonstrukce. Nejvíce ji trápil špatný stav střechy, radnice se ale nakonec rozhodla vzít opravu z gruntu. Proto vymění také okna či změní vnitřní podobu knihovny, která už neodpovídá moderním požadavkům.

ilustrační snímek | foto: Archiv Městského úřadu Velké Meziříčí

„Knihovna má kromě uchovávání knižního fondu plnit především funkci vzdělávací a kulturně společenskou, čemuž bude prostor nově uzpůsoben,“ uvedla vedoucí radničního odboru školství a kultury Barbora Galatík Šopíková.

Uvnitř bude stát vyvýšené pódium, jež půjde využít během přednášek, besed, autorských čtení či dalších akcí.

„Tomu je uzpůsobeno i další vybavení, jako projektor a elektricky ovládané promítací plátno nebo mobilní nábytek, který bude možné seskládat a vytvořit tak u pódia prostor k sezení,“ dodala vedoucí odboru.

V knihovně vzniknou klidová místa pro čtení či prostory pro studium s pevnými počítači a galerijní stěna. V oknech budou nově žaluzie, díky čemuž zde půjde dělat projekce rovněž během dne.

Prostornější budou také sociální zařízení, kancelář, šatna či zázemí zaměstnanců.

Hackeři opakovaně útočí na Baťův institut, naposledy přišel o velkou část dat

„Do knihovny na Baťově pravidelně v rámci výuky dochází žáci z přilehlé základní školy. Kromě dětí ji navštěvuje široká veřejnost, která přehlednější a přívětivější uspořádání knihovny jistě uvítá. Věřím, že díky rekonstrukci bude mít knihovna potenciál stát se novým místem pro setkávání,“ řekla starostka Hana Večerková.

Stavební práce začnou příští rok, vyjdou na 11,5 milionu korun a město na ně získalo evropskou dotaci skoro 10 milionů.

Autor: