Čtyři lidé se přiotrávili oxidem uhelnatým, v nemocnici skončilo i roční dítě

  12:28
Záchranáři v sobotu večer vyjížděli ke čtyřem lidem, kteří se v bytě v centru Uherského Hradiště přiotrávili oxidem uhelnatým z plynového kotle. Ošetřili dva dospělé a dvě děti, následně je všechny odvezli do Uherskohradišťské nemocnice k dalšímu ošetření.

Záchranáři i hasiči pomáhali čtyřem lidem, kteří se v bytě v Uherském Hradišti nadýchali oxidu uhelnatého z plynového kotle. (květen 2023) | foto: HZS Zlínského krajeMAFRA

Na místě zasahovaly tři záchranářské posádky, z toho jedna lékařská. Událost se stala v bytovém domě v centru města, kde byla intoxikovaná šestatřicetiletá žena, o čtyři roky mladší muž, jedenáctileté dítě a roční miminko.

„Dospělá žena skončila na interní JIP nemocnice, muže naši záchranáři převezli na tamní interní ambulanci. Roční dítě bylo hospitalizováno na dětské JIP, druhého dětského pacienta naše posádka předala lékařům dětské ambulance,“ přiblížila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Na místě zasahovali také hasiči a policisté.

„Hasiči po příjezdu na místo změřili koncentraci oxidu uhelnatého, zastavili přívod plynu do objektu a pak nasadili ventilaci k odvětrávání,“ upřesnila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Podle posledních informací už jsou děti i dospělí z nemocnice propuštění do domácí péče. Policie prověřuje revizi plynového kotle, okolnosti celé události, jak k ní došlo a zda na ní nemá podíl někdo jiný.

Autor: