Oprava klíčové dopravní tepny uzavře důležitou křižovatku v centru Zlína

  17:38
Dopravní problémy ve Zlíně se v úterý dostanou do další fáze a dotknou se více řidičů. Silničáři opravili ulici Osvoboditelů, teď se přesunou na třídu Tomáše Bati ve směru na Otrokovice. Oprava se týká úseku podél náměstí Míru až po křižovatku s ulicí Gahurova, která bude asi týden téměř neprůjezdná.

Dopravní omezení v centru Zlína začaly v minulém týdnu uzavřením ulice Osvoboditelů. Podobně to bude v následujících dnech vypadat na třídě Tomáše Bati. | foto: Jan Salač, MAFRAMAFRA

Radnice od úterý současně omezí provoz na Štefánikově ulici u Kudlovské přehrady. Bude po ní možné jet jenom z města směrem na Vizovice, v opačném směru zůstane silnice zavřená. Uvedená omezení nebudou platit pro vozy MHD.

První týden uzavírek kvůli opravám ulice Osvoboditelů nebyl ve Zlíně kritický i díky menšímu počtu aut v ulicích. Situace by proto nutně nemusela být výrazně horší ani v dalších dnech. „První týden v červenci bylo asi nejvíce lidí na dovolených. Uvidíme, jaké to bude tento týden. Myslíme si ale, že obdobné,“ řekla mluvčí zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Provoz na vytížené třídě Tomáše Bati teď bude volný v jednom jízdním pruhu. V křižovatce na Gahurově ulici půjde odbočit pouze ve směru od obchodního centra Čepkov směrem na Otrokovice. Jde přitom o hlavní příjezd na největší zlínské sídliště Jižní Svahy. Auta tam nově budou muset jet jinudy.

Objízdná trasa povede z jednoho směru přes Prštné a ulici Nábřeží kolem průmyslového areálu Rybníky, z druhého přes Vodní ulici. „Tato etapa potrvá minimálně týden s tím, že přesné termíny ještě upřesníme podle průběhu prací,“ naznačila Trubelíková.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Následovat bude další úsek třídy Tomáše Bati přibližně po zlínský mrakodrap s tím, že křižovatka na Gahurově ulici již bude průjezdná. Oprava klíčové dopravní tepny potrvá do poloviny srpna.

MHD by velké zpoždění mít neměla

Tento termín platí také pro Štefánikovu ulici u Kudlovské přehrady. „Aby nám nezkolabovala doprava, budeme práce dělat po půlkách a provoz bude zachovaný alespoň v jednom směru,“ poznamenal náměstek primátora přes dopravu Michal Čížek.

Nová tvář zlínské přehrady. Loď letos zmizí, město zvažuje koupání

Podle údajů Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO) měly práce silničářů na hromadnou dopravu zatím spíše menší dopady. „Zpoždění na linkách v důsledku tvořících se kolon vozidel většinou nepřesáhla deset minut, mimo dopravní špičky byla zcela minimální,“ konstatoval mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

„Dopravní společnost neočekává větší problémy ani v následujících etapách stavebních prací. Předem připravená výluková opatření se ukazují jako prospěšná,“ doplnil.

Linka 31 z Jaroslavic nejezdí od konce června do centra po třídě Tomáše Bati, ale po Štefánikově ulici. Linka 70 z Podvesné do Otrokovic zase vede po ulici 2. května.

Od středy do půlky července nebude spoj 31P jezdit k Památníku Tomáše Bati od zastávky Náměstí Míru přímo. Kvůli omezením na křižovatce na Gahurově ulici odbočí z třídy Tomáše Bati doprava, otočí se na kruhové křižovatce ve Vodní ulici a pak pojede po Gahurově ulici nahoru do cíle trasy.

Autor: