iDNES.cz

Kvůli vedru měli silničáři noční směnu, zlínské sídliště potrápili hlukem

  8:36
Část obyvatel největšího zlínského sídliště Jižní Svahy pobouřil během uplynulých dvou nocí hluk ze stavby nové kruhové křižovatky a točny městské hromadné dopravy na Kocandě. Silničáři naplánovali práce na noční hodiny kvůli vedru.

„Žaba a sbíječka o půlnoci na sídlišti? To se musel někdo zbláznit. Je horko, všichni mají na noc otevřená okna, protože přes den se větrat nedá,“ zlobil se devětatřicetiletý Michal, který bydlí zhruba půl kilometru od místa.

Pracovníci řezali dilatační spáry. Práce se dělaly v čase mezi osmou hodinou večer a třetí ráno a byly závislé na rychlosti, jakou tvrdnul čerstvý beton.

„Technologicky nebylo možné práce provést jinak a v jiném čase, také z důvodu vysokých denních teplot,“ vysvětlil načasování mluvčí magistrátu Tomáš Melzer. „Další noční práce naplánované nejsou,“ dodal.

Režim průjezdu stavbou se nemění. Přes staveniště vede provizorní cesta, z části panelová, pro oba směry. „Řidiče a občany bychom chtěli upozornit na zvýšený pohyb velké stavební techniky a možný diskomfort z důvodu asfaltových úprav,“ vzkázal Melzer.

Provoz na cestě řídí semafory, což tak zůstane až do konce výstavby, tedy zhruba do poloviny září. „Po dokončení už bude plně využíván kruhový objezd, tudíž už zde přímá omezení dopravy nebudou,“ poznamenal Melzer.

Investice za téměř 40 milionů korun, na níž se podílí také Ředitelství silnic Zlínského kraje, spočívá nejen v postavení nového rondelu.

V těsném sousedství vznikne točna městské hromadné dopravy. Z části se upraví i stávající hlavní silnice. Vyroste tam objekt, kde budou mít zázemí řidiči, namontuje se trolejového vedení, zrekonstruují zastávky v obou směrech. Vybudují se i nové části chodníků a cyklostezek. Vše by mělo být hotovo na podzim letošního roku.

Autoři: ,
zpět na článek