Obsluha kasina si nechávala část výher, za pět měsíců měla půl milionu

  15:12
Víc než půl milionu korun zpronevěřila osmatřicetiletá žena z obce poblíž Zlína, když si jako obsluha kasina nechávala část výher pro sebe. Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality na ni nyní podali návrh na obžalobu. Ženě tak zřejmě přibude do rejstříku trestů už čtvrtý záznam.

ilustrační snímek | foto: Karel PešekMAFRA

„Jako zaměstnankyně provozovny s hracími automaty si nechávala část výher pro vlastní potřebu. Společnosti způsobila škodu ve výši téměř 570 tisíc korun,“ popsala mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

„Ke zpronevěře finančních prostředků došlo v období od září loňského roku do ledna roku letošního,“ dodala.

Na nesrovnalosti v účetnictví přišel provozní ředitel firmy s hracími automaty, který podal na svou zaměstnankyni pracující v pobočce ve Zlíně trestní oznámení.

Kriminalisté při prověřování případu zjistili, že žena vybrala z pokladny v celkem osmadvaceti případech více peněz, než ve skutečnosti jako obsluha kasina vyplatila výhercům. Ve stejném období uložila na účet své dcery v několika vkladech celkem 221 tisíc korun.

Žena se přiznala, svoje jednání odůvodnila tíživou finanční situací s tím, že zbytek zpronevěřených peněz utratila za jídlo a další běžné potřeby domácnosti. Nyní jí hrozí až pětileté vězení.

Autor: