Kilometr dálnice stavíte rok, káral Babiš silničáře v Otrokovicích

  9:28
Premiér Andrej Babiš zavítal v rámci své pracovní cesty po Moravě do Otrokovic, aby se podíval, jak pokračuje dostavba dálničního obchvatu města. A hned na úvod setkání se silničáři si neodpustil poznámku na jejich pracovní tempo. „Stavíte jeden kilometr rok, tři kilometry tři roky,“ pronesl Babiš.

Premiér Andrej Babiš se seznámil s tím, jak pokračuje stavba obchvatu Otrokovic. | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

Dostavovaný úsek obchvatu měří právě ony tři kilometry a hotový má být po třech letech od loňského zahájení, tedy na konci roku 2021.

Šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek řekl, že se dálnice otevře ještě před úplným dokončením – na jaře 2021.

„Až budeme dálnici napojovat na současnou silnici I/55 u Napajedel, budeme tuto cestu muset zavřít. Doprava pak povede po dálnici,“ přiblížil Chudárek.

„Děláte obchvat Otrokovic, který nenavazuje na další dálnici,“ nepolevoval Babiš.

Chudárek vysvětloval, že se uleví Otrokovicím, přes které nebude jezdit tranzitní doprava, a že se další úseky dálnice D55 připravují. První se má začít stavět letos.

Fotogalerie

Babišovi je ukazoval na mapě. Premiér se nejdříve nemohl zorientovat, pak začal mluvit o obchvatu Přerova a dálnici u Břeclavi.

„Kdysi byly obchvaty pro lidi nezajímavé, teď je to priorita. Musíme zlepšit podmínky z hlediska mobility lidí,“ říkal Babiš.

Když přišla řeč na křečka a ekologické aktivisty, kvůli nimž vázla příprava dálnice D49 z Hulína do Fryštáku, nejdříve zažertoval.

„Co je s křečkem, teď řešíme hlavně motýle,“ narážel na svůj nedávný proslov, z něhož si na sociálních sítích řada lidí tropí posměšky.

Pak přispěchal s radou. „Tak si najděte kreativního právníka, lidé po dálnici chtějí jezdit,“ nabádal Babiš.

Silničáři by měli na podzim od ministerstva dopravy získat stavební povolení, proti němuž se ale téměř jistě ekologové odvolají, a nastane další zdržení.

Dostavbu obchvatu by nic zbrzdit nemělo. Dělníci už přeložili inženýrské sítě a připravují podloží pro pokládku konstrukce vozovky, kamení, pak živičných směsí.

Autor: