Kdo může, ať stoná doma. Hradišťská nemocnice kvůli covidu uvolňuje lůžka

  15:06
V uherskohradišťské nemocnici vznikají další lůžka pro pacienty, kteří onemocněli novým typem koronaviru. Podle pokynu ředitele byli pacienti, u kterých to bylo možné, propuštěni do domácího léčení, jiní se přesunuli v rámci nemocnice.

ilustrační snímek | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

„Dočasně jsme sdružili některé lůžkové fondy, pro případné další pacienty, kteří trpí onemocnění covid 19,“ uvedl mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

Podle něj je v současné době v nemocnici v Uherském Hradišti hospitalizováno 68 covid pozitivních pacientů, 13 z nich je na plicní ventilaci. Ve všech nemocnicích Zlínského kraje leží celkem 129 nemocných, 30 z nich je potom napojeno na plicní ventilaci.

Na změny v uherskohradišťské nemocnici upozornila Česká televize. 

10.října 2020 v 13:11, příspěvek archivován: 10.října 2020 v 14:41

Všichni,u koho je to možné,budou propuštěni domů. Takový pokyn vydal ředitel nemocnice v Uherském Hradišti. Propuštěním a přesunem pacientů z plicního na internu získá dalších 25 lůžek s kyslíkovou podporou a hlavně PERSONÁL. Mezitím náměstí v UH. Velmi nezvyklé liduprázdno. https://t.co/dO7OStVW2H

„Uvolnili jsme lůžka pro potenciální další pacienty s koronavirem, vzhledem k tomu, jaký je vývoj v regionu,“ řekl Havrlant.

Koronavirus se na Uherskohradišťsku rychle šíří. Původně pozitivní pacienty s těžším průběhem přijímala ve Zlínském kraji pouze nemocnice v Uherském Hradišti, poté se ale do péče musely zapojit i ostatní nemocnice.  

09.října 2020 v 19:44, příspěvek archivován: 10.října 2020 v 14:55

Vážení spoluobčané, milí pacienti, epidemiologická situace v okrese Uherské Hradiště je mimořádně závažná. Predikce přísunu covidových pacientů, jak na standardní tak na intenzivní lůžka Uherskohradišťské nemocnice, jsou alarmující. Jsme nuceni omezovat neakutní péči a vytvářet lůžkové i personální kapacity ke zvládnutí probíhající krize. Tato situace nás vůbec netěší, ale máme jediný cíl a nelehký úkol, zajistit pro Vás veškerou potřebnou akutní péči, a to i v době rychle sílící epidemie nemoci Covid-19.

I Vy nám v této situaci můžete pomoci. Naléhavě prosíme o dodržování základních hygienických opatření a nařízení, věřte, že mají smysl a pomáhají. Nebuďte sobečtí, chraňte sebe i ostatní. Bez ukázněnosti a solidarity nás všech by mohl počet nakažených dále nekontrolovaně růst a následně by mohlo dojít k zahlcení zdravotnického systému.

Je to jen na nás, jak to zvládneme.

S velkým poděkováním a v úctě

MUDr. Petr Sládek

ředitel Uherskohradišťské nemocnice

„Jsme nuceni omezovat neakutní péči a vytvářet lůžkové i personální kapacity ke zvládnutí probíhající krize. Tato situace nás vůbec netěší, ale máme jediný cíl a nelehký úkol, zajistit pro vás veškerou potřebnou akutní péči, a to i v době rychle sílící epidemie nemoci Covid-19,“ uvedl ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

Autor: