Na Kroměřížsku se srazilo auto a traktor. Na místě zasahoval vrtulník

  18:07,  aktualizováno  21:35
Pro vážně zraněného mladého chlapce letěl vrtulník letecké záchranné služby na Kroměřížsko. Mladík jel jako spolujezdec v automobilu, které zezadu narazilo do traktoru s návěsem, kde byly klády. Jedna kláda prorazila přední sklo auta. Při nehodě se ještě lehce zranili řidič a dítě, které sedělo na zadním sedadle.

Automobil značky Peugeot v Prusinovicích zezadu narazil do traktoru s návěsem, kde byly klády. | foto: HZS Zlínského kraje

Nehodě se stala v obci Prusinovice v sobotu deset minut před patnáctou hodinou.

„Řidič automobilu značky Peugeot jel z obce Prusinovice na Holešov. Podle prvotních informací vlivem oslnění Sluncem přehlédl před sebou pomalu jedoucí traktor s návěsem, který vezl klády. Jedna kláda rozbila přední sklo a vážně zranila chlapce na předním sedadle,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Simona Kyšnerová.

Fotogalerie

Mladého chlapce transportoval vrtulník letecké záchranné služby do brněnské nemocnice. Při nehodě se lehce zranili i třiačtyřicetiletý řidič a dítě. U řidiče provedli policisté orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní.

„Příčinami a okolnostmi nehody se nadále zabývají policisté,“ dodala Kyšnerová. Na místě zasahovali kromě záchranářů a policistů i hasiči.

nehoda se stala na silnici mezi obcemi Prusinovice a Holešov

nehoda se stala na silnici mezi obcemi Prusinovice a Holešov

Autor: