Auto po smyku zastavily až stromy, řidič skončil venku a na místě zemřel

  17:32
Smrtelná nehoda se stala ve čtvrtek dopoledne na kraji Vsetína. Auto dostalo smyk a skončilo v lese. Řidič zraněním na místě podlehl.

Smrtelná nehoda se stala ve vsetínské části Horní Jasenka. | foto: HZS Zlínského kraje

Vsetínští profesionální hasiči vyjeli do části Horní Jasenka ve čtvrtek o půl desáté dopoledne.

„V době jejich příjezdu byl zraněný řidič mimo vozidlo. Hasiči, kteří přijeli na místo nehody jako první, ihned u muže zahájili předlékařskou pomoc včetně resuscitace. Poté jej předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Muž však utrpěl vážná zranění, kterým na místě nehody podlehl,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Příčinu a bližší okolnosti tragické havárie nadále šetří vsetínští kriminalisté v úzké spolupráci s dopravními policisty.

„Automobil při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel prozatím z neznámých důvodů do protisměru mimo komunikaci, vjel do lesa a zastavil se až o stromy. Třiačtyřicetiletý řidič utrpěl vážná poranění, kterým na místě podlehl,“ shrnul dosud známé informace policejní mluvčí Petr Jaroš.

Hasiči vozidlo zajistili proti dalšímu pohybu, provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii.

„Následně si velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice, pomocí něhož vytáhli vrak vozu zpět na cestu,“ poznamenala mluvčí hasičů.

Po dobu šetření na místě a vyprošťování vraku byla silnice mezi Vsetínem a Malou Bystřicí s opatrností průjezdná v obou směrech. 

Nehoda se stala ve vsetínské části Horní Jasenka.

Nehoda se stala ve vsetínské části Horní Jasenka.

Autor: