Auto na přepravu klád vjelo na Vsetínsku před vlak, řidič je zraněný

  11:26
Na nechráněný přejezd na Vsetínsku vjel před přijíždějící osobní vlak řidič nákladního auta pro přepravu klád. Při střetu se řidič kladovky zranil. V osobním vlaku nebyl v době nehody žádný cestující.

Nehoda kladovky a osobního vlaku v Novém Hrozenkově skočila zraněním řidiče. | foto: HZS Zlínský kraj

„Muže, ročník narození 1964, jsme přepravili na příjem vsetínské nemocnice se středně těžkým zraněním dolní končetiny,“ uvedl mluvčí zdravotnických záchranářů Jakub Omelka.

Nehoda se stala několik minut po půl osmé ráno v Novém Hrozenkově, na přejezdu, který je zabezpečený pouze výstražnými kříži a dopravní značkou Stop.

Kabina nákladního vozu byla zdeformovaná, vyprošťovat řidiče ale hasiči nemuseli.

„Vzhledem ke zranění však nemohl vystoupit sám, proto jsme jej přepravili do sanitky s pomocí páteřní desky,“ popsala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Protože jde o jednokolejnou trať, byl na ní mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi zcela přerušený provoz. Také bylo nutné odstranit nákladní auto, které po nehodě zůstalo v nepojízdném stavu.

Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů ze Zlína a Vsetína, společně s dobrovolnými hasiči z Karolinky. Provedli protipožární opatření a likvidovali uniklé provozní kapaliny. „Následně předali velení drážním hasičům z Přerova,“ dodala Javoříková.

Autor: