Motorkář na Uherskohradišťsku nezvládl zatáčku a havaroval. Náraz nepřežil

  9:38
Mladý motorkář zemřel v sobotu před polednem po nehodě na Uherskohradišťsku. Podle všeho nezvládl řízení, přejel do protisměru a havaroval do stromu.

ilustrační snímek | foto: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

„V sobotu kolem půl dvanácté dopoledne došlo mezi obcemi Traplice a Jalubí na Uherskohradišťsku k havárii motocyklu, při které zemřel mladý motorkář. Dvacetiletý řidič na motocyklu Suzuki při jízdě ve směru od Traplic na Jalubí nezvládl v zatáčce řízení motocyklu, přejel do protisměru a havaroval mimo vozovku, kde narazil do stromu,“ informovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Při nehodě utrpěl smrtelné zranění. Letos se jedná o prvního usmrceného motorkáře a celkově o čtvrtou smrtelnou dopravní nehodu ve Zlínském kraji.

Dopravní nehodu šetří kriminalisté spolu s dopravními policisty. Okolnosti havárie i případné ovlivnění alkoholem či jinou návykovou látkou jsou předmětem dalšího šetření.

„Pěkné počasí v těchto dnech už vylákalo po zimním období na cesty první motocyklisty. S ohledem na tuto tragickou nehodu apelujeme na řidiče motocyklů, aby byli na cestách maximálně opatrní, protože patří mezi jedny z nejzranitelnější účastníky silničního provozu,“ dodala Javorková.

Autor: