Při střetu aut zemřel řidič, pro zraněné sedmileté dítě letěl vrtulník

  13:58
Tragická nehoda dvou osobních vozidel uzavřela krátce po sedmé hodině ranní silnici z Hulína do Holešova na Kroměřížsku. U dálničního sjezdu se čelně srazily dva osobní automobily. Jeden z řidičů na místě zemřel. Provoz se podařilo obnovit krátce po poledni.

Při čelní srážce dvou osobních aut u Hulína zemřel řidič jednoho z nich. Další čtyři lidé včetně dvou dětí jsou zranění (květen 2023) | foto: HZS Zlínský kraj

Řidič, který při nehodě zemřel, cestoval ve vozidle sám. Dva dospělí a dvě děti z druhého auta utrpěli zranění. Jedno z dětí záchranáři letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Mluvčí krajské záchranné služby Gabriela Netopilová Sluštíková uvedla, že šlo o sedmiletého chlapce se závažnějším poraněním hlavy a hrudníku. Jako doprovod s ním letěl jeho otec, který při nehodě utrpěl lehčí poranění hrudníku.

Čtyřletou holčičku s bolestí hlavy převezli na dětské oddělení Kroměřížské nemocnice a sedmašedesátiletou ženu s vážným zraněním transportovali do nemocnice ve Zlíně.

Bližší okolnosti a přesnou příčinu nehody nyní zjišťují kriminalisté a dopravní policisté. Komunikace pod dálničním mostem byla po celou dobu zásahu záchranářů a vyšetřování zcela uzavřená a policisté několik hodin odkláněli dopravu na objízdné trasy.

Na silnicích ve Zlínském kraji loni zemřel čerstvý řidič i malé dítě

Řidič je letošní šestou obětí dopravních nehod na silnicích ve Zlínském kraji. Za loňský rok si v regionu vyžádaly životy 29 lidí, o rok dříve 26 lidí.

Autor: