Na Vsetínsku autobus srazil chodce. Muž na místě podlehl svým zraněním

  9:26
Tragickou nehodu v obci Ratiboř vyšetřují od pátečního večera vsetínští kriminalisté. Linkový autobus zde srazil chodce, který mu vstoupil bezprostředně do jízdy. Muž utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

„V pátek po šesté hodině odpoledne došlo v obci Ratiboř k tragické dopravní nehodě. Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové,“ řekla krajská mluvčí policie Simona Kyšnerová.

Přes veškerou snahu třicetiletý řidič autobusu nedokázal střetu zabránit. Svědci události společně s policisty z Jablůnky, kteří byli na místě jako první, prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. 

„Chodec při nehodě utrpěl závažná zranění. Bohužel svým zraněním na místě podlehl,“ uvedla Kyšnerová. 

Policisté u řidiče autobusu provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní.

Přesné okolnosti této nehody vyšetřují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. Provoz na silnici byl po dobu vyšetřování řízen kyvadlově. 

Chodec je dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Autor: