Chovatel lva zemřel podle otce cizí vinou. Nic tomu nenasvědčuje, reaguje policie

  15:48
Kriminalisté zabývající se úterní tragédií ve Zděchově na Vsetínsku, kde lev usmrtil chovatele, prověřují i případný podíl dalších osob na tomto činu. O tomto podezření hovořil otec mrtvého muže.

„Podle dosavadních zjištění ale nic nenasvědčuje tomu, že by měl na smrti chovatele někdo podíl,“ reagovala krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Připomíná však, že policisté musí prověřit jakýkoliv podnět. „Také podnět oznamovatele, který věc uváděl i do médií, prověřujeme. Zabýváme se okolnostmi úmrtí chovatele,“ řekla iDNES.cz Javorková.

Silně rozrušený otec třiatřicetiletého Michala Práška reportérovi TV Prima v úterý potvrdil, že kolem sedmé hodiny ranní našel v kleci svého mrtvého syna, kterého roztrhal devítiletý lev. Lvice byla v odděleném kotci. Klec byla podle otce chovatele zamknutá zvenku a jedná se podle něj o trestný čin.

Fotogalerie

„Syn nebyl v kleci ze své vůle, muselo tam dojít ke kriminálnímu činu,“ sdělil muž bez bližších podrobností také Právu.

Policisté mají k dispozici kamerové záznamy ze lvího výběhu.

„Záběry prověřujeme. Dosavadní zjištění ale zatím nebudeme zveřejňovat. Čekáme také na výsledky nařízené pitvy,“ uvedla mluvčí Javorková.

Jestli bezpečnostní kamery zaznamenaly samotný útok lva, případně něco dalšího, nechtěla vzhledem k vyšetřování komentovat.

Policisté zasahující v úterý na místě po dohodě s veterináři lva i lvici zastřelili, aby bylo možné se k chovateli dostat. Lékař pak ale pouze potvrdil, že je muž po smrti (viz též Ve Zděchově na Vsetínsku lev zabil chovatele, policie šelmy zastřelila).

Majitel choval šelmy bez povolení, úřady tomu nedokázaly účinně zabránit (viz též Chov lva ve Zděchově je v patové situaci, nedá se povolit ani zrušit).

Autor: