Mám žloutenku a nerad bych udělal něco zlého, vyhrožoval zloděj lékárnici

  11:36
Muž vtrhl do lékárny v Kvasicích s inzulínovou stříkačkou v ruce a tvrzením, že má žloutenku typu C. Po lékárnici požadoval vydání peněz. Podobný případ policisté na Kroměřížsku nepamatují.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  David Neff, MAFRA

Případ se stal počátkem srpna. Třicetiletý muž nechtěl celou hotovost z pokladny, řekl si konkrétně o dva tisíce korun. V ruce přitom držel použitou inzulínovou stříkačku s jehlou směřující k lékárnici.

„Přitom zdůraznil, že má hepatitidu typu C, píchá si drogy a byl by nerad, kdyby musel udělat něco ošklivého,“ popsala mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová. „Žena mu z obavy raději peníze vydala,“ dodala mluvčí.

Pak se ale stalo něco, co člověk v podobné situaci nečeká. „Muž jí za bankovky poděkoval a prosil ji, aby ho neoznámila na policii, že jí peníze vrátí,“ vysvětlila Kyšnerová.

Poté z lékárny odešel, a protože lékárnice slibu neuvěřila, prakticky okamžitě se rozběhlo pátrání. Kriminalisté měli k dispozici dobrý popis hledaného. Když ho dopadli, k činu se přiznal. Donutila ho k němu tíživá životní situace.

Nyní čelí obvinění z trestného činu loupež, za který mu hrozí až 10 let vězení.

Autor: