Stavba kulturního centra se zastavila, Rožnov i firma o důvodech mlčí

  17:48
Staveniště nového kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm zůstane nadále opuštěné. Dělníci z něj odešli poté, co radní města odmítli přijmout požadavek prováděcí firmy Navláčil na změnu subdodavatele dřevěné rámové konstrukce.

Nové kulturní centrum vyroste na místě kina Panorama. Vizualizace ukazuje vstup. | foto: Vizualizace: Město Rožnov pod Radhoštěm

Stavba za rekordních 325 milionů korun se zastavila už v pátek, a kdy se znovu rozjede, zatím město ani zástupci firmy nedokážou odhadnout.

Výsledkem nedávného vzájemného setkání je pouze dohoda, že do čtvrtka 23. června, kdy se uskuteční další debata, nebude žádná ze zúčastněných stran nic komentovat. „Otevřela se témata, která obě strany tíží, jednání budou pokračovat,“ uvedl stručně starosta Rožnova Jiří Pavlica.

Současné několikadenní zdržení by podle informací MF DNES nemělo mít vliv na ukončení prací na podzim příštího roku. Tento termín je pro radnici klíčový, protože se váže ke splnění podmínek pro čerpání státní dotace.

Součástí největší investice v historii města je rovněž oprava a přístavba knihovny za 80 milionů korun. Radnice na obě akce čerpá kromě peněz ze dvou úvěrů ve výši 127 a 170 milionů korun i státní peníze. Konkrétně jde o 65 milionů na zateplení obou budov, jež budou nízkoenergetické.

„Kromě toho má město Rožnov v dotačním titulu ještě alokováno 15 milionů korun od Zlínského kraje, které bude moci čerpat,“ upozornil hejtman a bývalý rožnovský starosta Radim Holiš, který je nyní městským zastupitelem.

Budoucí kulturní centrum s velkým sálem pro 340 návštěvníků a malým pro 120 sledujících vzniká na místě bývalého kina Panorama.

Kino šlo k zemi ihned po březnovém zahájení stavby, na starost ji dostala specializovaná firma, kterou následně nahradila společnost Navláčil,“ sdělila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

„V rámci veřejné soutěže se zakázka rozdělila na šest částí, cílem bylo snížit celkové náklady stavby na minimum. Ukázalo se, že se tím může významně ušetřit,“ vysvětlila Graclíková. Úspora by měla podle dnešních odhadů dosáhnout zhruba 50 milionů korun. Pokud se tedy stavba stihne dokončit.