Muž skočil z okna kvůli výbušnině, policie evakuovala celý dům

  9:04
S vážnými zraněními skončil včera v nemocnici sedmačtyřicetiletý muž, který skočil z okna bytového domu v Kroměříži. Záchranářům tvrdil, že je v jeho bytě uložená výbušnina. Policisté museli evakuovat celý dům. Policie ale v bytovce žádnou výbušninu nenašla.

Policisté museli kvůli nahlášené výbušnině v Kroměříži evakuovat celý bytový dům. (1. července 2024) | foto: PČR Zlínského kraje

„Muže jsme s velmi vážnými zraněními odvezli na urgentní příjem Baťovy nemocnice ve Zlíně,“ potvrdila mluvčí krajské záchranky Gabriela Netopilová Sluštíková. Z jakého patra muž skočil, policie neupřesnila.

Následně do ulice Rumunská v Kroměříži vyrazili kriminalisté, všechny dostupné policejní hlídky, psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání výbušnin, přivolali také policejní pyrotechniky, hasiče a záchranáře.

Policisté zapáskovali celý prostor a evakuovali bytový dům, hasiči přistavili pro případ nutnosti evakuační autobus.

„Pyrotechnici a policejní psovod se psem prohledali byt, sklep i společné prostory. Výbušninu naštěstí nenašli a obyvatelé se mohli před sedmnáctou hodinou vrátit domů,“ přiblížila mluvčí krajských policistů Monika Kozumplíková.

Kriminalisté z Kroměříže se celým případem budou dál zabývat.

Autor: