iDNES.cz

Svědka uplatila dvanácti stovkami a lekcemi boxu, oběma hrozí tříletý trest

  14:22
Z podplácení a maření spravedlnosti obvinili kroměřížští kriminalisté ženu, která uplatila svědka, aby pomohl jejímu vazebně stíhanému druhovi. Za křivé svědectví dostal svědek 1 200 korun a slib, že jej muž po svém propuštění bude zdarma trénovat v boxu. Svědka policisté obvinili z přijetí úplatku.
Věznice v Ostravě-Heřmanicích. (Ilustrační snímek)

ilustrační snímek | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Čtyřiadvacetiletému svědkovi i šestatřicetileté ženě nyní hrozí stejný trest - až tři roky vězení.

„Obviněná se snažila docílit toho, aby nevypovídal pravdivě, ale v prospěch stíhaného,“ uvedla mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová. „Vyhledala ho proto několikrát v jeho bydlišti a dala mu instrukce, jaké skutečnosti při výpovědi uvádět a které zamlčet,“ dodala mluvčí.

Kromě toho žena mladíkovi vždy nabídla peníze. Podle vyšetřovatelů si vzal jednou tisíc korun a podruhé dvě stoky. Při jedné příležitosti mu žena nabízela ještě čtyři tisíce, ty ale odmítl. Přijal ale slib, že ho stíhaný muž bude trénovat a věnuje mu boxerské rukavice.

Druh ženy, kterému měla křivá výpověď pomoci, je obviněný z rozsáhlých úvěrových podvodů. Prostřednictvím bílých koní, jimž vyráběl padělky dokladů o zaměstnání a výši příjmu, získával hotovostní i spotřebitelské úvěry. V trestné činnosti pokračoval delší dobu. Výši škody, kterou způsobil, policie zatím nezveřejnila.

Autor:
zpět na článek