V centru Kroměříže srazilo auto chlapce, na náměstí pro něj přiletěl vrtulník

  16:32
Malého chlapce v pátek odpoledne srazilo auto na Velkém náměstí v Kroměříži. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky, po prvotním ošetření dítě transportoval vrtulník do nemocnice v Brně.

Na Velkém náměstí v Kroměříži srazilo auto chlapce. Přiletěl pro něj vrtulník (5. dubna 2024) | foto: HZS Zlínský kraj

Nehoda se stala krátce před jednou hodinou odpolední. „Zraněné dítě si do péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Na místo nehody byl povolán i vrtulník letecké záchranné služby. „Hasiči tak zajistili místo pro jeho přistání. Po odletu vrtulníku se jednotka vrátila zpět na svou stanici,“ popsala mluvčí.

Na místo nehody dorazily dva zdravotnické týmy. Ty chlapce vyšetřily a zajistily vše potřebné v rámci přednemocniční neodkladné péče, popsala mluvčí zdravotnických záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

S krčním límcem a ve vakuové matraci si jej následně převzali jejich kolegové z Brna a naložili ho do vrtulníku. V podobných případech jde o standardní postup, nemocnice ve Zlínském kraji nemají specializovanou dětskou traumatologii, a proto se dětští účastníci dopravních nehod v některých případech transportují do Brna.

Policie uvedla, že okolnosti nehody jsou v šetření a bližší informace proto nesdělila. „Nemůžeme sdělovat ani věk dítěte ani charakter zranění,“ uvedl policejní mluvčí Radomír Šiška.

Autor: