Zloději vytrhli ve firmě trezory a sebrali přes milion korun

  18:00
O více než milion korun přišla firma ze Starého Města. Do jejího sídla se v noci vloupali zloději a po odpojení zabezpečovacího zařízení ze zdi vytrhli dva trezory, které okamžitě rozřezali.

Pachatelé trezory nejprve vytrhli ze zdi a poté rozřezali. | foto: Policie ČR

Zatím neznámí pachatelé se vloupali do areálu firmy v Huštěnovské ulici ve Starém Městě v době od nedělního večera do pondělních šesti hodin ráno.

Dostali se tam po přestřižení pletiva. Následně vyřadili z provozu zabezpečovací zařízení a poté v prvním patře administrativní budovy rozbili sklo balkonových dveří.

Fotogalerie

„Tím si zpřístupnili cestu do jednotlivých místností, které prohledali. Zloděje zajímaly pouze dva trezory, které vytrhli ze zdi a rozřezali. Z nich vybrali veškerou finanční hotovost ve výši 1,207 milionu korun,“ poznamenala uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Celková škoda, která firmě vznikla, a to včetně poškození zařízení, je předběžně vyčíslena na milion a půl. Pachatelům po dopadení hrozí až osmileté vězení.

„V souvislosti s tímto případem žádáme svědky, kteří si v uvedené době všimli jakékoliv podezřelé osoby či vozidla pohybující se v blízkosti areálu, aby nám své informace sdělili na linku 158, případně na jakémkoliv policejní oddělení,“ doplnila policejní mluvčí.

Autor: