Ředitel Baťovy nemocnice Filip končí, důvodem jsou plánované investice

  15:54,  aktualizováno  16:02
Rada Zlínského kraje odvolala z pozice předsedy a člena představenstva Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Michala Filipa. Zároveň tak končí i jako ředitel nemocnice. Od února jej v představenstvu nahradí dosavadní manažer Uherskohradišťské nemocnice Jan Hrdý. Následně si představenstvo zlínské nemocnice zvolí nového předsedu.

Manažer Jan Hrdý nahradil ve vedení zlínské Baťovy nemocnice dosavadního ředitele Michala Filipa. | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

Kraj v tiskové zprávě uvedl, že důvodem personální změny jsou plánované rozsáhlé investice v Baťově nemocnici (KNTB).

„Potřebujeme zesílit tlak na investice, především zrychlit přípravu projektu nového centrálního pavilonu, to je pro nás priorita číslo jedna. Každý měsíc i týden navíc je pro nás ztráta. Doktor Filip je výborný lékař, nechceme o něj přijít, ale nesešli jsme se v názoru, která investiční akce má být první. Chceme do vedení člověka více proinvestičního,“ zdůvodnil odvolání hejtman Radim Holiš.

„Nastupuje odborník spíše investiční, projektový a manažerský,“ upřesnil.

Jan Hrdý má ve své dosavadní funkci člena představenstva nemocnice v Uherském Hradišti na starosti oblast provozu, obchodu, řízení projektů a právě investic.

„Je erudovaný, fundovaný, zná management, financování, projekty a investice velmi dopodrobna a krajské zdravotnictví také. Z mého pohledu je to skvělá volba a posílení zlínské nemocnice,“ prohlásila krajská náměstkyně za zdravotnictví Olga Sehnalová.

Proto ho, i s ohledem na jeho dlouhodobé působení v rámci krajského zdravotnictví, Valná hromada zvolila do funkce člena představenstva KNTB. Další pozice v představenstvu zlínské nemocnice zůstávají beze změny.

Hejtman zdůraznil, že pod Filipovým vedením se podařilo stabilizovat personální situaci a krajská nemocnice odváděla kvalitní práci jak v období pandemie, tak v důrazu na péči o necovidové pacienty.

Investice nejsou má parketa, uznal Filip

„Nemocnici jsme personálně stabilizovali, snažili jsme se obnovit některá zaniklá oddělení, změny byly snad ke prospěchu věci. Snažili jsme se připravit i stavební investice, ale je pravdou, že to není má nejsilnější parketa, proto jsme se domluvili na změně,“ vysvětlil Michal Filip.

„Po vzájemné dohodě budeme s docentem Filipem i nadále úzce spolupracovat, jeho odbornosti si velmi ceníme,“ dodal Holiš.  

Na uvolněné místo člena představenstva Uherskohradišťské nemocnice byl zvolen Jozef Machek. V současné době zastává funkci provozně správního náměstka v Uherskohradišťské nemocnici.

„Nabídku vést nemocnici vnímám jako vrchol své kariéry v rámci zdravotnictví. Je to úkol nesmírně obtížný, tato společnost má ale mimořádné medicínské renomé, je personálně a finančně stabilní, ale čeká ji také zásadní investiční rozvoj. V tom vidím svou misi v představenstvu. Bude to úkol dlouhodobý a ne jednoduchý,“ prohlásil nově jmenovaný člen představenstva Jan Hrdý.

Autoři: ,