Soukromá klinika ve Zlíně má nové pokoje, plánuje efektivní chirurgii

  12:48
Po roce a půl prací zpřístupnila EUC Klinika ve Zlíně nové lůžkové oddělení ve čtvrtém patře 31. budovy baťovského areálu, kde sídlí. Pacientům na gynekologii a chirurgii přinese kratší čekací doby před operací či lepší dostupnost zdravotní péče.

ilustrační snímek | foto: Tomáš Souček, MF DNES

„Pobyt na klinice před operací i v době rekonvalescence bude pro pacienty mnohem pohodlnější,“ uvedl ředitel zařízení Tomáš Melichar.

Nové lůžkové oddělení má 23 pokojů, jsou jednolůžkové, dvoulůžkové a trojlůžkové. Dále jde o čtyři lůžka na oddělení intenzivní péče, tři pooperační a osm ve stacionáři. Pokoje jsou vybaveny samostatným WC, klimatizací, televizí a wi–fi. Rekonstrukce vyšla na 55 milionů korun.

Lékaři na gynekologickém oddělení provedou ročně kolem 800 velkých a přes tisíc menších operací a zákroků. Věnují se onemocnění ženských pohlavních orgánů, léčbě ženské neplodnosti, rizikovému těhotenství i plastickým operacím ženského genitálu.

Chirurgické oddělení se zaměřuje na onkochirurgii, břišní chirurgii, operace křečových žil, štítné žlázy i choroby štítné žlázy nebo na operace hemoroidů. V případě operací karcinomu prsu patří mezi deset nejvytíženějších pracovišť v Česku.

EUC Klinika, dříve nemocnice Atlas, má k dispozici také lůžkové oddělení plastické chirurgie a lůžka pro anesteziologicko-resuscitační oddělení a jednotku intenzivní péče. Provozuje i řadu specializovaných ambulancí. V budoucnu počítá s jednodenní chirurgií zaměřenou na ortopedické operace.

„Mezinárodní trend ukazuje na odklon plánovaných operačních výkonů od akutních lůžkových zařízení směrem k jednodenní péči na lůžku nebo k lůžkovým zařízením určeným pro plánovanou neboli elektivní operační péči. K takovým se řadí i naše zlínská klinika,“ řekl generální ředitel zdravotnické skupiny EUC Václav Vachta.

Pacientům to zajistí kratší dobu hospitalizace a minimalizuje riziko infekčních komplikací.

Autor: