Zničím tvé děti, připravím tě o práci. Muž ze seznamky vyhrožoval ženám

  14:44
Kvůli vydírání a nebezpečnému vyhrožování stíhají policisté muže ze Zlína. Podle závěrů vyšetřování vyhrožoval nejméně třem ženám, které poznal na internetové seznamce, že je zničí, připraví o děti nebo o práci či zveřejní jejich intimní fotografie. Hrozí mu až čtyřleté vězení.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: koláž iDNES.cz

Kriminalisté se případem začali zabývat loni v červenci. Čtyřiačtyřicetiletá žena jim popsala, že se na internetové seznamce seznámila s mužem ze Zlína a následně spolu komunikovali přes e-mail.

Po dvou dnech začal muž psát nevhodné zprávy, proto s ním žena chtěla komunikaci ukončit.

„Muž však zareagoval neadekvátně a začal jí vyhrožovat zničením jejích dětí a tím, že ji připraví o práci. Za čtyři dny jí zaslal dvacet e-mailů. Žena v obavě o zdraví svých dětí vše oznámila na policii,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté při prověřování případu zjistili, kdo je majitelem e-mailové schránky, prostudovali její obsah a odhalili totožnost pisatele, byl jím sedmačtyřicetiletý muž ze Zlína. Navíc zjistili, že oznamovatelka zřejmě nebyla jediná, která se stala obětí vyhrožování a vydírání.

„Kriminalisté oslovili také ostatní ženy, protože jejich komunikace s mužem vykazovala známky protiprávního jednání obviněného. Podezření se potvrdilo u dalších dvou žen, jedna je z Uherskohradišťska a druhá z Brna,“ poznamenala Kozumplíková.

Muž byl na internetové seznamce zaregistrovaný několik let. Za tu dobu se seznámil s desítkami žen středního věku a vedl si o tom podrobnou evidenci včetně jejich jmen, příjmení, telefonního čísla či bydliště.

Vážný vztah nehledal. S některými z nich se setkal či setkával pravidelně. Při vyšetřování také vyšlo najevo, že některé poškozené ženy obviněnému posílaly i své intimní fotografie.

Policistům vypověděl, že si neuvědomoval, že vyhrožování ženám je již za hranou zákona.

„Ke všemu, co mu kriminalisté kladou za vinu, se přiznal a vyjádřil nad svým počínáním lítost. Muž má v rejstříku trestů pět záznamů, trestaný byl za trestné činy na úseku hospodářské kriminality. Policejní vyšetřovatelka z oddělení analytiky a kybernetické kriminality jej nyní obvinila z trestných činů vydírání a nebezpečné vyhrožování,“ uvedla policejní mluvčí.

Autor: