Hulín spustil rekordní investici, sokolovnu mění ve společenské centrum

  16:18
O kompletní rekonstrukci sokolovny se v Hulíně mluvilo už řadu let, nyní se město do realizaci tohoto projektu konečně pustilo. Rekordní investice si vyžádá zhruba 143 milionů korun a v tomto ohledu nemá za poslední dobu srovnání.

Budova sokolovny už byla v nevyhovujícím stavu, Hulín ji promění v moderní společenské centrum. | foto: Město Hulín

Dělníci se už na místě pustili do vyklizovacích a přípravných prací, prostor okolo celého objektu oplotili a postupně začínají s rozebíráním původních střech a odstraňováním částí budovy.

„Veškerou potřebnou dokumentaci a povolení máme k dispozici, financování je zajištěné,“ uvedl hulínský starosta Jaromír Žůrek. „Nezbývá než si přát, aby realizace stavby proběhla bez komplikací a aby se celá rekonstrukce vydařila.“

Město plánuje letos prostavět 80 milionů, v příštím roce dalších 63 milionů. V polovině následujícího roku má být stavba hotová.

Zchátralá sokolovna bude po přestavbě dominantou Hulína, vzniknou dva sály

Chátrající budovu získala radnice před lety do majetku od sportovních klubů. Po opravě bude budova sloužit jako multifunkční kulturní centrum. Počítá se v ní s malým a velkým sálem, univerzální zasedací a školicí místností či kavárnou. Vznikne zcela nové sociální i technické zázemí.

„Součástí projektu jsou i technologie šetrné k životnímu prostředí, jako rekuperace vzduchu či fotovoltaická elektrárna pro výrobu elektrické energie s možností dodávání přebytku energie do sítě,“ přiblížil Zdeněk Dvořák z radničního útvaru tajemníka.

Budova bude pro ekologické vytápění využívat také tepelné čerpadlo. Změní se rovněž okolí sokolovny. Vznikne tu nová zeleň, upraví se chodníky a radnice nechá v blízkosti budovy vystavět parkoviště, které by mělo řidičům nabídnout přibližně pdesát nových míst.

„Po rekonstrukci se sokolovna stane významným centrem společenského dění ve městě a poskytne také zázemí pro řadu spolků a jejich akce, které budou pořádat,“ nepochybuje Žůrek.