Průjezd Hulínem se přes zimu otevře řidičům, na jaře se stavbaři vrátí

  12:38
Na konci listopadu dočasně skončí zásadní dopravní omezení v Hulíně na Kroměřížsku, kde silničáři opravují most přes řeku Rusavu. Práce na hlavním silničním průtahu městem přeruší kvůli nutné přeložce rozvodů plynu. Ta se může dělat až po skončení zimní sezony, aby lidé nebyli odstřiženi od zdroje tepla.

Řidiči, kteří jedou z Holešova do Kroměříže, dnes musejí přes dálnici D1 a D55 s tím, že není nutné na ní mít dálniční známku. Motoristé s vozy jezdícími méně než 80 kilometrů za hodinu pak jezdí přes Kvasice a Tlumačov.

Kvůli bezpečnosti dětí je pro auta uzavřený také most u hulínské základní školy. Využívat ho mohou pouze chodci a cyklisté.

„Omezení skončí na konci listopadu, pak bude most opět v provozu, a to přibližně do března nebo dubna. Potom budou práce zase pokračovat,“ konstatovala mluvčí zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

„V první polovině příštího roku by měly být práce definitivně hotové,“ doplnila.

Pokračují také opravy dalších mostů a cest v kraji. Pracuje se například na mostě přes řeku Brumovku před Valašskými Klobouky, kde silničáři dokončují výstavbu provizorního přemostění. To začne fungovat ve chvíli, kdy se původní most uzavře.

„Rekonstrukce bude pokračovat i v příští stavební sezoně,“ upozornila Trubelíková.

Před dokončením je oprava mostu přes potok Sovík u Rožnova pod Radhoštěm. Řidiči projíždějí po jeho neopravované polovině, hotovo bude do konce listopadu.

Silničáři také zajišťují svah proti sesuvu před Lidečkem, kde je povolená rychlost 30 km/hodině, a pokračují na úpravě křižovatky při vjezdu do Vsetína od Zlína. Tam jsou zúžené jízdní pruhy, snížená rychlost a uzavřeno je přilehlé parkoviště.

Autor: