S knihou mezi keře, v Hulíně mění nevyužívaný dvůr na relaxační zahradu

  9:46
Prostor plný zeleně, odpočinkových zákoutí i zajímavých atrakcí vzniká u Městské knihovny v Hulíně. Radnice tu proměňuje nevyužívaný dvůr v útulnou relaxační zahradu. Venkovní prostory jsou přitom v knihovnách výjimečné.

Dvůr městské knihovny v Hulíně se mění na relaxační zahradu. | foto: MKC Hulín

„Byl to spontánní nápad, jak využít nevzhlednou plochu, která tu ležela ladem. Sloužit bude jak čtenářům, kteří si mohou knihu vzít s sebou ven, tak i pro nejrůznější přednášky a další knihovnické akce,“ vysvětlila vedoucí knihovny Jarmila Zakravačová s tím, že do zahrady budou mít přístup i místní spolky a širší veřejnost.

Prostor bude mít samostatný vstup a na večer se bude uzamykat. Lidem nabídne spoustu aktivit. Součástí bude například týpí, přenosné ohniště, hmatový chodníček, skákací trampolína či odpočinkové zóny vhodné například pro uspořádání pikniku.

„Celý prostor bude mít wi-fi pokrytí, návštěvníci mohou využít zahradní domek s posezením,“ doplnila Zakravačová.

Fotogalerie

Dělníci aktuálně pracují na zpevňování plochy a budování parkovišť. Během úprav musejí čtenáři knihovny využívat přední vchod směrem od kruhového objezdu.

Na přelomu srpna a září se začne vysazovat zeleň a město by relaxační zahradu chtělo lidem zpřístupnit ještě na podzim letošního roku.

„Počítáme ale s tím, že v celé kráse to tu bude až během příštího roku, jakmile zeleň vyroste,“ doplnil starosta Roman Hoza.

Celá akce město vyjde zhruba na dva miliony korun.

„Investice nám řeší dva problémy. Zužitkujeme nevzhlednou plochu, která byla ve špatném stavu, a lidem zároveň nabídneme místo pro kulturu a odpočinek, jež v této části Hulína chybělo,“ dodal starosta.

Autor: