Auta utvořila vláček. Na Uherskohradišťsku jich nabouralo pět za sebou

  16:16
Dvě lehká zranění si vyžádala čtvrteční ne úplně obvyklá nehoda v Babicích na Uherskohradišťsku. Do sebe zde narazilo celkem pět aut. Jak přesně k hromadné srážce došlo, zatím policisté nesdělili.

V Babicích do sebe narazilo celkem pět aut. | foto: HZS Zlínského kraje

Nehoda se stala ve čtvrtek před jedenáctou hodinou dopoledne v Babicích přímo před stanicí místních dobrovolných hasičů, zasahovala u ní však profesionální jednotka z Uherského Hradiště.

„Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. V místě nehody se tvořily dlouhé kolony, proto hasiči usměrňovali plynulost provozu. Dále u vozidel provedli protipožární opatření a odpojení autobaterií. Po zadokumentování nehody Policií ČR hasiči uklidili vozovku od použitého sorbentu a úlomků a střepů z vozidel,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Celkem se srazilo pět aut, která jela za sebou. O tom, jak přesně k nehodě došlo, nechtěl policejní mluvčí Petr Jaroš spekulovat.

„Příčinou bude zřejmě nesprávný způsob jízdy, nicméně přesné okolnosti nehody uherskohradišťští dopravní policisté stále šetří. Škoda byla předběžně odhadnuta na bezmála 400 tisíc korun, dvě osoby utrpěly lehké poranění a dechové zkoušky všech řidičů byly negativní,“ poznamenal Jaroš.

Autor: