Koncerty u zámku a recese na vodě, Holešovská regata doplula k výročí

  17:12
Dvakrát byl naplánovaný, dvakrát jej zmařila koronavirová opatření. Jako by byl jubilejní 10. ročník Holešovské regaty začarovaný. Letos už ale jeho konání nezkazilo nic, dokonce ani prudká bouřka, která se Holešovem prohnala ve čtvrtek, v době, kdy finišovaly přípravy.

Lidé zaplnili zámeckou zahradu v Holešově už v pátek, sobotní počty návštěvníků pak atakovaly 13tisícovou hranici maximální kapacity.

Tradiční přehlídka netradičních plavidel odstartovala po 14 hodině. Letos se jí účastnilo 12 unikátních strojů, mezi nimi třeba detektivní kancelář, kterou vedli žáci základní školy Šafaříkova z Valašského Meziříčí.

V roce 2022 slavila Holešovská regata 10. výročí, na snímku je Mirai Navrátil (červen 2022)

Zájemcům nabízeli vězeňský oblek, typické focení před stěnou pro zadržené, i vystavení vlastní karty zločince. „Fotky rovnou vytiskneme, nalepíme do karty a pořídíme i otisk palce. Zadržení si to pak odnesou na památku,“ vysvětloval učitel Jiří Vološin.

„Akorát nám chybí dva členové posádky,“ upozornil ho jeden ze školních detektivů. Do startu se ale všichni našli a plující detektivní kancelář se mohla vydat na vodní trojzubec.

Největší úspěch u poroty však nakonec získal precizně vypracovaný trojský kůň, kterého vyrobili studenti bystřické Střední školy nábytkářské a obchodní.

Program festivalu se na poslední chvíli mírně změnil kvůli onemocnění hlasivek Vojty Dyka, který měl v sobotu večer vystoupit s B-Side Bandem. Jeho videoomluvenku, kterou přednesl chraptícím hlasem, pořadatelé zveřejnili na sociálních sítích.

„Program sobotního večera jsme museli lehce upravit. Skupina Mirai od sedmé večerní namísto hodinového festivalového setu odehraje plný koncertní program,“ uvedli pořadatelé z agentury Velryba. Na závěr večera pak vystoupí kapela 80´s Factory.

Autor: