Holešovem povede nová cyklostezka, propojí centrum města s Martinicemi

  18:02
Rozšíří možnosti cyklistů a zvýší bezpečnost při pohybu na kole městem. Nový úsek cyklostezky, který se buduje v Holešově, spojí centrum města se stávající stezkou mířící do blízkých Martinic.

ilustrační snímek | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

„Cyklostezka umožní bezpečnou dopravu občanů do práce, do škol či za rekreací. Budou zkráceny dojezdové vzdálenosti v rámci města a tím dojde k pozitivní motivaci občanů k využívání cyklistické dopravy,“ přiblížil místostarosta Pavel Karhan.

„Zároveň odkloní cyklisty z ulice Zlínská, po níž denně projede přes šest tisíc vozidel, čímž bude zvýšena bezpečnost a plynulost provozu ve městě,“ vyzdvihl.

Asi kilometr dlouhý úsek by měl být hotový na podzim letošního roku. Vyjde na zhruba sedm milionů korun, z nichž větší část pokryje dotace. Cyklostezka v šířce 3 až 4 metry bude mít dvě části. První povede od Tovární ulice do ulice K Větřáku. Druhá povede ulicí Květná II po samotu Větřák.

„Důležité je, že se tudy lidé projedou pohodlně z centra města,“ zmínil Karhan.

Necelý kilometr dlouhý úsek cyklostezky pomůže spojit centrum města se stezkou na Martinice.

Necelý kilometr dlouhý úsek cyklostezky pomůže spojit centrum města se stezkou na Martinice.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Holešov připravuje i další úsek. Chystá se například část stezky, která povede přes průmyslovou zónu a poslouží jako cyklistický obchvat města. Radnice jej chce začít stavět také ještě letos. V plánech je i cyklostezka směrem na Bořenovice a Tučapy.

„Měli jsme tu naplánovaný krásný úsek z Bořenovské ulice směrem na Tučapy. Bohužel jsme narazili na odpor vlastníků pozemků z řad zemědělců a projekt i žádost o dotaci jsme museli stáhnout,“ zmínil místostarosta.

Město ovšem v budoucnu bude chtít tento úsek opětovně prosazovat.

14. května 2024

Autor: