Při hokejovém derby ve Zlíně jeden z fanoušků hajloval, další napadl policistu

  11:50
Při hokejovém derby ve Zlíně řádili fanoušci. Hlídce neunikl muž, který v davu hajloval, jiný se zase pokusil dát policistovi pěstí. To se mu nepodařilo, tak jej alespoň kopl do nohy. I když se následně oba vymlouvali, že za to může alkohol, hrozí jim i nepodmíněné tresty.

Hokejové derby vyhrál Vsetín, nad Zlínem vede ve finále první ligy 3:1 na zápasy (duben 2024) | foto: Jan Salač MAFRAMAFRA

Oba nadýchali víc než dvě promile alkoholu, navíc mají i zápisy v rejstříku trestů a nakonec skončili v policejní cele. V neděli si pak vyslechli podezření ze spáchání několika trestných činů.

„Jednatřicetiletý muž z Jihomoravského kraje v průběhu hokejového utkání opakovaně zvedl svoji pravici k nacistickému pozdravu,“ potvrdila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Za projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a za výtržnictví mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

„V rejstříku trestů má tři záznamy,“ doplnila mluvčí.

Nervy na uzdě neudržel ani čtyřicetiletý muž z obce na Zlínsku, který může za násilí proti úřední osobě strávit za mřížemi až čtyři roky.

Fanoušek, který zapálil při hokeji ve Zlíně panáka na šibenici, dostal podmínku

„V rejstříku trestů má tento muž jeden záznam. Při zákroku pořádkové jednotky chtěl udeřit pěstí a následně kopl do nohy jednoho ze zakročujících policistů,“ popsala Kozumplíková.

Oba muži se ke svému jednání přiznali a vysvětlili, že bylo způsobené velkou konzumací alkoholu. Mladší z nich nadýchal 2,31 promile, starší 2,14 promile.

Autor: