Zlín chce prodat svůj podíl v hokejovém klubu, kupci se však nehrnou

  12:10
Žádný zájemce se nepřihlásil do výběrového řízení, které vyhlásil zlínský magistrát. Týkalo se koupě jeho podílu v místním hokejovém klubu, kde město drží 49 procent. Prodejem chtělo pro klub získat stabilního partnera a zajistit v budoucích letech finanční stabilitu.

Zimní stadion ve Zlíně (září 2022) | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

„Vzhledem k tomu, že před pár měsíci bylo veřejně sdělováno, že mají být zájemci o městský podíl, rozhodli jsme se vyhlásit transparentní veřejné řízení. K našemu překvapení se však do výběrového řízení nikdo nepřihlásil,“ řekl primátor Jiří Korec.

„Náš zájem najít silného partnera hokejového klubu, případně partnery, tak nadále trvá. Pokud takový zájemce město kontaktuje, jsme připraveni s ním jednat,“ dodal.

Zmíněnými zájemci bylo konsorcium místních firem v čele se společností PSG, která je titulárním sponzorem klubu a drží v něm 10 procent. Do výběrového řízení ovšem jejich přihláška nedorazila.

Podle vyjádření společnosti PSG byli osloveni ještě před vyhlášením stávajícího výběrového řízení, dali nabídku na odkup 49 procent akcií a nabídli i financování klubu do roku 2028, jak radnice požadovala.

Podle PSG však oficiální reakce města nepřišla, proto se do výběrového řízení nepřihlásili. Magistrát už dříve uvedl, že výše nabídnutého pravidelného ročního příspěvku by podle něj nezajistila dlouhodobou stabilitu A-týmu.

Zapsaný spolek HC Berani Zlín, jenž drží 41 procent, o podíl města zájem nemá.

Autor: