Na Vsetínsku strom zavalil muže. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

  11:16,  aktualizováno  11:58
Několik jednotek hasičů a vrtulník letecké záchranné služby zasahovaly v pátek dopoledne na Vsetínsku u vážně zraněného muže. Toho nedaleko obce Halenkov v lese zavalil při kácení strom. Po nezbytném ošetření ho vrtulník přepravil do nemocnice v Ostravě.

Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl pro zraněného muže, na kterého na Vsetínsku spadl strom. (8. října 2021) | foto: Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje

„Událost u obce Halenkov se stala v pátek dopoledne, kdy muže při kácení zavalil strom, okolnosti jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Lenka Javorková.

Po desáté hodině dopoledne přijali operátoři záchranné služby Moravskoslezského kraje žádost o součinnost při zásahu v Beskydech ve Zlínském kraji. 

„V nepřístupném lesním terénu, poblíž obce Halenkov na Vsetínsku, zavalil strom muže,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Zraněného muže vyprostili hasiči, kteří se na místo dostali pomocí čtyřkolek. Prvotní neodkladnou péči mu poskytla pozemní lékařská posádka.

„Pacient utrpěl vícečetná vážná poranění v oblasti trupu a hrudníku, jeho život byl v ohrožení. Po příletu vrtulníku byl pacient z lesního terénu vyzvednut ve vaku pomocí palubního jeřábu a přenesen na místo mezipřistání. Letečtí záchranáři jej připojili k monitoru srdeční činnosti, podali další léky a šetrně transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ popsal Humpl.

Na místě události byli profesionální hasiči ze Vsetína a Valašského Meziříčí a také dobrovolní hasiči z obcí Halenkov a Karolinka. Ze zlínské stanice na místo vyrazil lezecký speciál. Hasiči kromě vyproštění muže zajistili i místo pro přistání vrtulníku.

Autor: