Při střetu dvou osobáků a autobusu zemřel mladý řidič, další čtyři lidé se zranili

  9:00
Silnice mezi obcemi Huslenky a Halenkov na Vsetínsku si v neděli večer vyžádala lidský život, další čtyři lidé se při nehodě dvou osobních aut a autobusu zranili. Nehoda se stala krátce před jedenadvacátou hodinou večerní.

Silnice mezi Halenkovem a Huslenkami si v neděli vyžádala lidský život | foto: HZS Zlínský kraj

„Při nehodě zemřel dvacetiletý řidič osobního automobilu Hyundai,“ uvedla mluvčí policie Simona Kyšnerová. „Přesné okolnosti této tragické události stále zjišťují vsetínští kriminalisté,“ dodala. Podle hasičů v autobuse cestovalo osm lidí.

Mluvčí zdravotnických záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková potvrdila, že řidič osobního auta utrpěl zranění neslučitelná se životem. „I přes veškerou snahu záchranářských týmů lékař na místě konstatoval smrt.“

Řidič zůstal v havarovaném autě zaklíněný. Vyprostit ho museli hasiči, kteří zahájili resuscitaci. Úspěšná však nebyla. „Velitel zásahu si na místo nehody povolal i hasiče z posttraumatického intervenčního týmu, který u nehody poskytl potřebnou psychickou pomoc,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Zdravotnické posádky ošetřily také tři cestující z autobusu. „Všichni byli při vědomí a všichni utrpěli zranění lehčího charakteru,“ popsala Netopilová Sluštíková. Zranění absolvovali vyšetření v rámci přednemocniční neodkladné péče a následně je zdravotníci převezli na chirurgickou ambulanci nemocnice ve Vsetíně.

Dalším účastníkem nehody byl devatenáctiletý řidič druhého osobního vozu. On ani řidič autobusu nebyli pod vlivem alkoholu.

Policie po dobu vyšetřování nehody silnici zcela uzavřela a odkláněla dopravu. „Provoz na komunikaci byl obnoven až v pondělí ráno ve čtyři hodiny,“ doplnila Kyšnerová.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: