Luxusní vila trestně stíhaného strůjce kauzy Dozimetr Redla je na prodej

  18:58
Luxusní vila kontroverzního podnikatele Michala Redla, která se nachází ve Zlíně, je na prodej. Webové stránky zlínské realitní kanceláře uvádějí cenu 65 milionů. Redl je trestně stíhaný v kauze Dozimetr. Důvod, proč podnikatel vilu prodává, zatím není známý.

Obviněný podnikatel Michal Redl může po propuštění z vězení opět využívat i tuto zlínskou vilu. | foto: Růžička Michal, Zdeněk Němec,  MAFRA

Podle serveru iROZHLAS.cz vilu formálně vlastní firma KIDRON, která má pouze jednoho akcionáře, a to advokáta Václava Petráska. Redl přes něj údajně mnoho let spravoval svůj majetek.

Realitní kancelář Zvonek nabízí vilu s pozemkem o výměře 4 778 metrů čtverečních. Součástí domu je bazén, wellness s parní saunou a vířivkou, posilovna a terasa. „Tato výjimečná nemovitost je dokonalou volbou pro náročné klienty, kteří hledají nadstandardní bydlení v soukromí,“ uvádí prodejce.

Je svéprávný? Zlínský soud rozhoduje o obviněném podnikateli Redlovi

Podle iROZHLAS.cz není důvod prodeje zřejmý. „To je soukromá záležitost,“ uvedl podnikatel Redl serveru. Redl ve Zlíně vlastní i další nemovitosti, dlouhou dobu nikde nebyl ale uváděn jako přímý majitel. Až koncem loňského roku byl Redl zapsán do evidence majitelů u firmy Daneb, která vlastní byt ve Zlíně či rozsáhlé pozemky u Neratovic.

Hospodářské noviny po vypuknutí kauzy Dozimetr v roce 2022 zjistily, že firmě Kidron poskytla desítky milionů osmdesátiletá důchodkyně, která bydlí v Kojetíně na Olomoucku v panelovém domě. Její firma ale podle zjištění neměla žádný obrat, pouze firmě půjčovala peníze.

Podle kriminalistů byl podnikatel Michal Redl jedním z strůjců celé kauzy Dozimetr. Redl vytvořil organizovanou skupinu, která systematicky obsadila klíčové posty v pražském dopravním podniku, aby mohla ovlivňovat různá výběrová řízení a získávat úplatky od vítězných firem.

Kauza stála místo tehdejšího ministra školství Petra Gazdíka, europoslanec Stanislav Polčák kvůli známosti s Redlem pozastavil členství v hnutí STAN, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace Petr Mlejnek rezignoval. O post místopředsedkyně Sněmovny přišla Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která se stala terčem kritiky kvůli tomu, že svědkem jejího muže na jejich svatbě a kmotrem jejího dítěte byl Zakarío Nemrah, který v kauze rovněž figuroval.

Policisté po vypuknutí aféry začali stíhat 13 osob. Za založení zločinecké skupiny hrozí Redlovi až 12 let vězení.

21. června 2022

Autor: