Čtrnáctiletý cyklista vjel pod zadní kolo trolejbusu, hoch je vážně zraněný

  12:06
Devastující poranění nohy trpěl zhruba 14letý chlapec, který vjel na kole přímo pod zadní nápravu jedoucího trolejbusu ve Zlíně - Příluku. I když řidič okamžitě zastavil, nehodě zabránit nedokázal.

Chlapec na kole vjel ve Zlíně - Přílukách pod trolejbus. Utrpěl devastující zranění nohy. | foto: PČR Zlínský kraj

Pro zraněného musel přiletět záchranářský vrtulník. „Ten jej transportoval na specializované pracoviště brněnské dětské nemocnice,“ uvedl mluvčí zlínských záchranářů Jakub Omelka.

Okolnosti nehody, která se stala v úterý pozdě odpoledne, policisté prověřují. Zatím je jasné, že tři nezletilí chlapci jeli na kolech po městské části Příluky.

„Jeden z nich při jízdě zřejmě nebyl dostatečně pozorný a při vyjíždění z ulice Boněcko I na ulici Pančava vjel pod zadní kola trolejbusu, který směřoval od centra Zlína na Příluky,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Zároveň upozornila, že nikdo z chlapů neměl při jízdě na jízdním kole nasazenou přilbu a apelovala na rodiče, aby své děti poučili o jízdě na kole.

„Použití přilby při jízdě je povinné do 18 let a může zachránit život. Důležitá je také znalost základních dopravních značek,“ vzkázala mluvčí.

Autor: