Cizinec slavil před návratem domů, dva krajané ho shodili z terasy

  16:44
Rvačkou a zraněním skončil večírek na rozloučenou, který před návratem do vlasti pořádal cizinec z východní Evropy. Na oslavě, která se konala v domě ve Zlíně, se strhla hádka, při níž dva krajané muže nejprve bili a pak ho strčili z terasy. Poškozený spadl ze čtyřmetrové výšky.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Šestatřicetiletý cizinec pořádal večírek v neděli večer. Do domku ve Zlíně, kde bydlí v jednom z pokojů, přizvali jeho známí i další muže, které pořádně nikdo neznal. Všichni popíjeli alkohol až do brzkých ranních hodin.

Kolem čtvrté hodiny odjížděli z večírku i dva téměř neznámí muži, kteří se na terase nepohodli s oslavencem a nečekaně ho napadli.

„Nejprve ho bili pěstmi do obličeje a poté ho úmyslně strčili z terasy, až přepadl přes zábradlí a z téměř čtyřmetrové výšky spadl na zem na udusanou hlínu. Do ležícího muže pak útočníci ještě několikrát kopli a odjeli,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

První pomoc muži poskytly ženy, které byly v domku rovněž ubytované. Všichni přítomní na večírku byli cizinci ze stejné východní země.

„Policisté se o napadení dozvěděli od záchranné služby, kterou přivolali spolubydlící zraněnému muži až v pondělí před polednem. Poškozený skončil v nemocnici na traumatologickém oddělení s několika zlomeninami, pohmožděninami a tržnými ranami,“ poznamenala Javorková.

Kvůli podezření na spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví si vyšetřování případu převzali zlínští kriminalisté, kteří společně s kolegy rozjeli pátrání po útočnících.

Jelikož o nich měli od účastníků večírku jen málo informací, bylo pátrání poměrně problematické. Agresory ve věku 19 a 32 let se podařilo zadržet až druhý den odpoledne na ubytovně poblíž Zlína. 

Policisté cizince obvinili z těžkého ublížení na zdraví, oba jsou ve vazbě. Národnost útočníků ani napadeného policie neupřesnila, podle mluvčí však byli všichni účastníci večírku ze stejné východní země.

Autor: