Řidič rozvážkové služby odstavil auto a sebral tržbu, 60 tisíc propil

  9:02
Neuvěřitelnou drzost prokázal mladý zaměstnanec jedné z přepravních služeb. V Bystřici pod Hostýnem zničehonic přerušil rozvážku balíků, odstavil auto a sebral tržbu. Jednašedesát tisíc pak propil a prohýřil v Brně a v Praze.

Podezření ze zpronevěry oznámila jednatelka přepravní společnosti na policii na začátku října. Tou dobou pracoval třiadvacetiletý řidič ve firmě zhruba šest týdnů.

„V inkriminovaný den převzal zásilky k doručení, přičemž měl ujet naplánovanou trasu a vrátit se navečer zpět,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Mladík však dodal jen část zásilek. Poté zaparkoval služební vozidlo v jedné z ulic v Bystřici pod Hostýnem, přičemž ve vozidle nechal i scanner a platební terminál.

„Vzal si tržbu ve výši 61 tisíc korun a odjel vlakem nejprve do Uherského Hradiště, kde bydlel, a poté do Brna a do Prahy, kde peníze utratil za ubytování a alkohol,“ popsala počínání zaměstnance Kozumplíková.

Když se mladík po směně nevrátil a neodevzdal peníze za dodané zboží, zjistila dispečerka firmy, že vozidlo je odstavené v Bystřici, aniž by byly doručeny všechny zásilky.

Policisté muže v krátké době vypátrali. Zjistili, že jde o recidivistu, který byl již dvakrát podmíněně odsouzený za krádeže. Mladík se ke všemu přiznal.

„Ve zkráceném přípravném řízení mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu zpronevěra, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ doplnila policejní mluvčí.

Autor: