Kruhový objezd je hotový, řidiče v Brumově však čekají další omezení

  17:02
Nový kruhový objezd v centru Brumova-Bylnice je hotový. Řidiči mířící směrem na Návojnou se však musí připravit na další komplikace. Na stavbu okružní křižovatky totiž navazuje oprava téměř kilometrového úseku komunikace třetí třídy. Silničáři už se pustili do výměny povrchu na úseku od nového rondelu po konec města.

ilustrační snímek | foto: Petr Eret, MF DNES

Součástí rekonstrukce bude také nové odvodnění vozovky nebo zastávkový pruh pro linkové dálkové autobusy.

„Práce jsou naplánovány tak, aby na sebe tyto dvě zásadní opravy navazovaly,“ vysvětlil starosta Brumova - Bylnice Kamil Macek. Pro řidiče to bude znamenat částečnou uzavírku a svedení dopravy do jednoho pruhu.

Motoristé mířící z Brumova směrem na Návojnou budou muset využít ulici Fr. Louckého. Ta bude jednosměrná v opačném směru než při stavbě kruhového objezdu. V dalším úseku budou dopravu řídit mobilní semafory.

Oprava, která vyjde Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) na zhruba 14,5 milionu korun, se protáhne do začátku příštích letních prázdnin. „Naším cílem je vytvářet delší souvisle obnovené úseky s kvalitním povrchem,“ upozornil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Silnici třetí třídy z Brumova přes Návojnou a Nedašovu Lhotu až po státní hranici se Slovenskem opravují už několik let. „Po dokončení tohoto úseku v Brumově už bude téměř celá v dobrém stavu,“ řekl Malý.

Krajští silničáři do této komunikace investovali od roku 2012 více než 130 milionů korun. Okružní křižovatka na hlavní silnici I/57 vzniká od jara letošního roku a komplikovala průjezd městem. „Pro zdejší provoz to ale byly nezbytné úpravy,“ připomněl Macek.

Město si od kruhového objezdu slibuje výrazné zklidnění dopravy v centru. „Toto dopravní řešení bylo v plánu už řadu let,“ vysvětlil starosta. „V dopravní špičce tu vznikaly nepřehledné situace, navíc je tu zvýšený pohyb chodců, řada lidí tudy chodí do zaměstnání.“

Lidem navíc budou sloužit i zmodernizované autobusové zastávky s digitálními cedulemi s odjezdy spojů.

Autor: