Lidé chtějí ve Zlíně bosou stezku bezbariérové hřiště a myčku na kola

  12:54
„Bosá stezka“ pro děti i dospělé s přírodním povrchem, vodními prvky a tabulemi s informacemi o nohách a cvičením vznikne v Centrálním parku na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Dětské hřiště v areálu tréninkové kavárny Slunečnice, která zaměstnává osoby s mentálním postižením, se dočká modernizace.

ilustrační snímek | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Zároveň se rozšíří o nové prvky, které budou speciálně navrženy pro osoby s handicapem.

Oba projekty uspěly ve čtvrtém ročníku participativního rozpočtu nazvaného Tvoříme Zlín. Lidé vybrali z 25 projektů vítězných sedm malých a dva velké.

„Z rozpočtu města Zlína jsme na realizaci vítězných návrhů projektů participativního rozpočtu vyčlenili tři miliony na velké projekty a dva miliony na malé projekty,“ uvedla zlínská radní Jana Bazelová.

V rámci malých projektů skončila první rekonstrukce chodníku, který vede z ulice Příkrá mezi domy č. p. 6912 a 3524 a směřuje k domu č. p. 3525.

Na trávníku v Univerzitním parku budou vysázeny jarní cibuloviny, na sídlišti Jižní Svahy bude stát venkovní cyklomyčka pro umývání zablácených jízdních kol a v tamějším Centrálním parku vzniknou dva stolky s herním plánem a židličkami. 

Opravy se dočkají obě zastávky MHD Příkrá, v ulici Nerudova u „hřiště U Tria“ na pomezí místních části Letná a Podhoří bude umístěné pítko a v ulici Větrná získají senioři nové odpočinkové a relaxační místo.

„Přestože se nedostane na všechny navržené a po odborné stránce schválené projekty, město získá kvalitní zásobárnu návrhů přímo od občanů. Nechá se jimi inspirovat při dalším plánování oprav či drobných investičních projektů,“ poznamenala Bazelová.

V Centrálním parku na Jižních Svazích vznikne bosá stezka i herní stolky.

V Centrálním parku na Jižních Svazích vznikne bosá stezka i herní stolky.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: