Mezi běženci z Vietnamu byli i mladiství, odhalily to rentgenové snímky

  16:30
Po řidiči, který minulý týden převezl vietnamské běžence na Uherskohradišťsko a při honičce s vozem havaroval, vyhlásili policisté mezinárodní pátrání. Specializované testy ukázaly, že dva zadržení cizinci jsou ještě mladiství. Zbylé tři Vietnamce policisté předali na Slovensko.

Řidič s autem plným cizinců havaroval při honičce do řeky Olšavy u Popovic. (6. února 2020) | foto: HZS Zlínského kraje

Na podezřelý vůz narazili dopravní policisté na silnici I/50 spojující Trenčín s Uherským Hradištěm ve čtvrtek. Od silniční kontroly ale řidič ujel a následně u obce Popovice havaroval do řeky Olšavy.

Fotogalerie

Policisté krátce poté v okolí nehody pochytali všech pět spolucestujících, řidič ale uprchl. Úspěch nepřinesla ani následná rozsáhlá pátrací akce po okolí.

„Po řidiči stále pátráme. Požádali jsme o spolupráci také kolegy ze zahraničí,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Muž sice při kontrole předložil ukrajinské doklady, jejich pravost ale policisté stále ověřují.

Policisté ze zlínského odboru cizinecké policie zjistili, že běženci pocházejí z Vietnamu.

„Na základě rentgenových snímků skeletu ruky a zápěstí lékaři určili, že tři muži jsou starší osmnácti let a zbylí dva osmnácti let ještě nedovršili. Oba mladistvé jsme následně předali pracovníkům z orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Tři dospělé jsme v rámci readmisní dohody předali zpět na Slovensko,“ poznamenala Kyšnerová.

Právě ze Slovenska totiž běženci na Uherskohradišťsko doputovali. Popsali, že z Vietnamu nejprve letecky cestovali do jedné z postsovětských republik, odkud je čekal transport autem.

Autor: