Nábřeží v centru Zlína se o víkendu uzavře, neprojedou ani nájemníci

  12:44
Zlínští řidiči musejí počítat s tím, že Benešovo nábřeží u řeky Dřevnice bude od pátečního rána až do neděle úplně uzavřené. Jinudy bude jezdit hromadná doprava a nedostanou se tam ani rezidenti. Omezení se bude týkat nábřeží v necelém kilometr dlouhém úseku od Dlouhé ulice po Podvesnou VI..
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Důvodem je pokračující oprava celé ulice, která trvá už pár měsíců.

„Prosíme všechny občany, aby si naplánovali aktivity, u kterých budou potřebovat svá vozidla a přeparkovali je na jiná místa, která nebudou touto uzavírkou dotčena. Trasy pro chodce zůstanou zachované,“ vzkázal mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Benešovo nábřeží bylo už dříve na začátku října úplně uzavřeno, tamní obyvatelé ale mohli mít ze zákazu po domluvě výjimku. Tentokrát se omezení vztahuje i na ně.

„V tomto případě tedy nebude situace stejná jako při minulé celkové uzavírce,“ zdůraznil Melzer.

Změn dozná také trasa linky 33 městské hromadné dopravy, která pravidelně jezdila přes Benešovo nábřeží, i když v době opravy jen v jednom směru.

Náhradní autobusový spoj 33X pojede ve směru do centra po Kvítkové ulici se zastávkami Díly II a Lešetín I. Potom se otočí na okružní křižovatce, kousek se vrátí a odbočí Lorencovou ulicí a po třídě Tomáše Bati pojede na zastávku Náměstí Míru.

Křižovatka Benešova nábřeží s ulicí Podvesná VI bude v pátek uzavřená od 15 hodin, což bude mít dopad na autobusovou linku 38 ve směru do centra. Výluková trasa povede přes zastávky Podvesná XVII a Podvesná X.

Rekonstrukce Benešova nábřeží a Podvesné VI vyjde město na 12 milionů korun. „Naposledy se rekonstruovaly někdy v minulém století. Jejich životnost již skončila,“ zmínil radní pro dopravu Michal Čížek. „Motoristé, kteří tyto trasy využívají, i obyvatelé okolní zástavby si zaslouží jejich obnovu.“

Stavební práce jsou rozdělené do několika etap, podle kterých se mění také dočasná dopravní omezení. Skončit mají v listopadu. „Prosíme motoristy o sledování dopravního značení a jeho důsledné dodržování,“ podotkl Čížek.

Autor: